Zpět na » » Slavia pod Trpišovským překvapivě selhala, na druhé místo se tak po bezbrankové remíze s lídrem posouvá Olomouc

- Slavia pod Trpišovským překvapivě selhala, na druhé místo se tak po bezbrankové remíze s lídrem posouvá Olomouc

Slavia pod Trpišovským překvapivě selhala, na druhé místo se tak po bezbrankové remíze s lídrem posouvá Olomouc © fcvysocina.cz - Radost fotbalistů Jihlavy po vstřelené brance proti Slovácku

0

18.02. - REVIEW Mladá Boleslav na úvod jarní části sezóny padla doma s Karvinou. V nevýrazných výkonech pokračuje o poznání silnější Baník, který doma nestačil na Slovácko. Senzačně poté prohrála Slavia, i přes velkou převahu nepřekonala obranu jihlavské Vysočiny. Na druhou pozici se tak posouvá Olomouc, která doma uhrála bezbrankovou remízu s Plzní. O bod za Slavií je poté Sparta, která díky novým posilám přehrála Liberec.

Jablonec otočil duel s Teplicemi, rozhodla pozdní penalta

Po brance Jakuba Hory Teplice v Jablonci vedly, nakonec ale všechny body zůstávají doma. Ve 36. minutě si Jovovič zkušeně vyměnil míč s Hübschmanem a pohodlně zakončil. Tři minuty před koncem poté v pokutovém území padl Masopust a rozhodčí Královec odpískal přísnou penaltu. K ní se postavil Jan Chramosta a rozhodl o výhře Jablonce.

Jablonec - Teplice 2:1 (36. Jovović, 87. z penalty Chramosta - 6. Hora)

Wágner sestřelil "svou" Mladou Boleslav

Střelecky byla sice Mladá Boleslav aktivnější, na gólmana Le Gianga si ale nepřišla. To hosté dokázali v samotném závěru udeřit, důležité tři body Karviné v první minutě nastavení vystřelil Tomáš Wágner, který po centru Budínského hlavou překonal Šedu. Wágner tak v uvozovkách překonal svou Mladou Boleslav, za kterou sice odehrál jedinou, avšak střelecky nejplodnější sezónu.

Mladá Boleslav - Karviná 0:1 (90+2. Wágner)

Posílený Baník nemá ani bod

Baník nemohl počítat se zraněným Milanem Barošem, do utkání ale nasadil několik posil v čele se záložníkem Fillem či brankářem Laštůvkou. Jenže posily příliš vidět nebyly, místo toho Baník inkasoval dvě branky a duel nezvládl. Nejprve se trefil Hofmann a v 51. minutě Laštůvku hlavičkou překonal i Zajíc. Baník sice kontroval gólem Poznara, vyrovnání už ale nepřišlo.

Ostrava - Slovácko 1:2 (75. Poznar - 33. Hofmann, 51. Zajíc)

Mehanovič neproměnil penaltu a Zlín znovu ztratil

V první půli se toho příliš nedělo, hned v úvodu té druhé ale rozhodčí odpískal penaltu a Mehanovič mohl poslat Zlín do vedení. Rada ale jeho ránu vychytal a tak se do vedení dostala Dukla. Po hodině hry Podaný našel v pokutovém území hlavu Tetoura a Dostál byl bez šance. Nakonec se trefili i domácí, o jedenáct minut později Mehanovič na pravé straně uvolnil Ekpaie a ten centrem z první nalezl Hronka, jenž hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

Zlín - Dukla 1:1 (73. Hronek - 62. Tetour)

Vánice přinesla tři body pro Jihlavu

Jindřich Trpišovský má za sebou hrozivou ligovou premiéru na lavičce Slavie. V Jihlavě totiž Slavia překvapivě padla a po 17. kole bude na první Plzeň pravděpodobně ztrácet ještě více. Už v desáté minutě Ikaunieks prostrčil míč na Dvořáka a Kolář neměl šanci. Pro Jihlavu se jednalo o první a taktéž poslední střelu mezi tři tyče. Slavia byla následně lepší a měla několik šancí na obrat. Jenže Sýkora trefil pouze tyč a v dalších šancích skvěle zasáhl Rakovan. Duel, který se hrál za silného sněžení, tak nabídl překvapivý výsledek. Jihlava porazila Slavii a odsunula Baník na poslední pozici.

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (10. Dvořák)

Bohemka porazila Brno a poskočila už na šestou pozici

Bohemians 1905 porazili doma Brno 1:0 a poskočili na šestou pozici. Duel taktéž rozhodla penalta, podobně jako v dueli mezi Jabloncem a Teplicemi. V 63. minutě ji proměnil Dominik Mašek. Hned vzápětí dostal druhou žlutou kartu Luts a musel ze hřiště, domácí už ovšem o výhru nepřišli.

Bohemians 1905 - Brno 1:0 (63. Mašek z penalty)

V Olomouci spravedlivá, leč bezbranková remíza

Olomouc neodehrála doma proti lídrovi vůbec špatné utkání, skvěle kombinovala a vypracovala si několik možností. Stejně tak Plzeň, oba brankáři ale vychytali čisté konto. Kozáčik si poradil s ranami Falty či Housky, na druhé straně měl velké štěstí Buchta, který nemusel zasahovat při tutovce Krmenčíka. Do hry se dostal i Tomáš Chorý, bývalý hráč Sigmy. Kromě žluté karty se ale do statistik nijak nezapsal. V samotném závěru mohl na jedné straně rozhodnout Kolář, skákavou ránu ale Buchta vyrazil. Na druhé straně poté zakončoval střídající Moulis, ovšem těsně vedl. V Olomouci se tak zrodila remíza, pro oba celky zasloužená.

Olomouc - Viktoria Plzeň 0:0

Holoubek se vrátil do Prahy, Spartě pomohly posily

David Holoubek se vrátil do Sparty, tentokrát ale jako soupeř. A už po pěti minutách věděl, že Liberec si z Prahy body odveze těžko. V již zmíněné minutě se totiž k míči na hranici pokutového území dostal Stanciu a nejdražší hráč v historii české ligy si velmi brzy otevřel gólový účet. Po rohu mohl v nastavení srovnat Karafiát, Nita ale míč v pohodě lapil. Ve druhé půli mohl po chybě Štětiny vyrovnal Bosančič, trefil ale jen Nitu. Liberec svou příležitost nevyužil a tak v závěru podruhé udeřila Sparta. Střídajícího Lafatu v pokutovém území sestřelil Kačaraba a rozhodčí Ardeleánu odpískal pokutový kop. K němu se nepostavil David Lafata, nýbrž další zimní posila Guélor Kanga. A ačkoliv Hladký vystihl směr rány, Kanga si při své premiéře v české lize taktéž zapsal první gól. Sparta tak porazila Liberec a na třetí Slavii ztrácí už jen jediný bod.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:0 (5. Stanciu, 90+4. Kanga z penalty)