Zpět na » » Vydařený nákup? Stanciu se při premiéře za Spartu podílel na všech třech gólech

- Vydařený nákup? Stanciu se při premiéře za Spartu podílel na všech třech gólech

Vydařený nákup? Stanciu se při premiéře za Spartu podílel na všech třech gólech © sparta.cz - Nicolae Stanciu

0

Líbilo se

26.01. - Rumunský fotbalista Nicolae Stanciu má za sebou vydařenou premiéru v dresu Sparty, kam přišel z Anderlechtu Brusel jako nejdražší hráč v historii české ligy. Při výhře 3:0 v přípravném utkání s třetiligovým Vltavínem se podílel na všech třech brankách. Po jeho asistencích dvakrát skóroval Tal Ben Chaim.

Sparta se v prvním poločase příliš neprosazovala, do druhé půle pak nastoupila se změnami včetně nové posily Stancia. Z postu ofenzivního záložníka hned začal ukazovat, proč za něj Sparta zaplatila přes sto milionů korun a počítá s ním jako s nástupcem Tomáše Rosického.

"Radši bych měl Rosického, ale ten už skončil," řekl s úsměvem trenér Sparty Andrea Stramaccioni. "Stancia jsme chtěli už v létě a může týmu pomoci kreativitou a kvalitou ve středu zálohy, která nám bez Rosického chyběla. A jsem rád, že jeho hra se líbila i fanouškům," poukázal na nezvykle vysokou návštěvu na Strahově.

Hned v jedné z prvních akcí Stanciu trefil břevno. Následně se dostal do další dobré šance a v 54. minutě hezkým pasem za obranu na nabíhajícího Zahustela založil akci, po které dal Šural úvodní gól. Stanciu byl nadále aktivní a v závěru dvakrát poslal do ideální pozice Ben Chaima, který zachoval klid a obstřelil brankáře.

"Je potřeba říct, že tohle byl můj první zápas v přípravě, protože v Anderlechtu jsem kvůli čekání na přestup nehrál. Mám na čem pracovat, ale ještě je dost času," uvedl Stanciu. "V poločase jsme se bavili s Šuralem a viděli jste, že by nám to mělo fungovat," dodal.

Sparta vyhrála i třetí přípravné utkání a ve všech se trefil Ben Chaim, který má v zimě na kontě už pět gólů.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lazar - 26.01. Odpovědět

"přes sto milionů korun"

Sparta tvrdí že to 100M nepřesáhlo. Transfermarkt má přestup za 3,75M € (cca 95M korun) s tím, že na bonusech může přestup být až za 9,8M € (248M korun)...

Lazar
Reklama
Reklama
Nejnovější články