Zpět na » » Nový trenér Trpišovský se chce se Slavií blížit totálnímu fotbalu

- Nový trenér Trpišovský se chce se Slavií blížit totálnímu fotbalu

Nový trenér Trpišovský se chce se Slavií blížit totálnímu fotbalu © slavia.cz - Jindřich Trpišovský

2

Líbilo se

04.01. - Trenér Jindřich Trpišovský v minulosti odmítl nabídky Plzně i Sparty a z úspěšného angažmá v Liberci odešel až nyní do Slavie za sportovním ředitelem Janem Nezmarem. S úřadujícím ligovým mistrem by se chtěl přiblížit totálnímu fotbalu, je mu ovšem jasné, že začátek nejspíš budou provázet porodní bolesti. Velkou přestavbu kádru s vedením druhého týmu ligy nechystá a poohlíží se spíše po českých hráčích.

"Nechtěl bych přímo říkat, že jsem nabídky Plzně a Sparty odmítl. Spíš to bylo ve fázi, že jsem byl v Liberci hodně spokojený. Ani teď se mi neodcházelo lehce. Ale Honza Nezmar mě do Liberce přivedl a vyhodnotilo se mi to tak, že pokud už mám odejít, měl bych odejít i s ním," řekl Trpišovský novinářům na startu přípravy po prvním tréninku se Slavií.

"Po dvou a půl letech přišel ideální čas, je to výzva v obrovském klubu. A hlavně pokračování spolupráce s Honzou, což beru jako obrovskou výhodu," doplnil jednačtyřicetiletý trenér, který v Edenu nahradil odvolaného Jaroslava Šilhavého.

Období těsně před Vánoci, kdy se uzavíral jeho příchod do Slavie, považuje za své nejhektičtější. "Vždy jsem myslel, že nejhektičtější týden jsem zažil, když jsem přišel do Liberce z druhé ligy. Sto kilometrů od domova, jiný fotbalový svět, poháry. Ale tohle byl ještě hektičtější týden. Do toho přibyly Vánoce plus ještě stěhování. Moc jsem toho nenaspal. Myšlenek bylo hodně. Ale výhodou je, že s Honzou známe a nemusíme si vysvětlovat detaily," podotkl Trpišovský.

Slavii chce vtisknout ofenzivní tvář. "Nechtěl bych se vracet k tomu, co bylo. Jaroslav Šilhavý tu odvedl skvělou práci. Teď je jiná fáze, my budeme nějak chtít pracovat, hrát svůj fotbal. Chtěli bychom se v uvozovkách blížit totálnímu fotbalu, v jedenácti hráčích bránit i útočit. Důležité je pojetí a uvidíme, co z toho vypadne za rozestavení, jestli 3-5-2, 4-4-2 nebo 4-1-4-1. Pro nás jsou důležité principy hry, které chceme vštěpovat od prvního dne," řekl Trpišovský.

"Musíme to zvládnout, ale určitě to budou provázet porodní bolesti. Výhodou je, že máme před sebou šest týdnů přípravy, dvě soustředění. Máme vytvořené maximální podmínky. Hráči už toho mají hodně za sebou, jsou v národních týmech, hráli Evropskou ligu a všichni víme, že umějí kopat. Bude na nás, abychom jim to dobře vysvětlili," doplnil.

V první řadě chce poznat stávající kádr. "Na některých postech je obrovská konkurence. Máme třeba čtyři výborné útočníky, byť typologicky trochu odlišné. Naopak na těch křídelních pozicích tolik hráčů není. Prvně chceme hráče dobře poznat, aby byli nově příchozí buď hodně talentovaní, nebo by to měli být hráči přímo pro základní sestavu. Nechtěli bychom dělat nic mezi," řekl Trpišovský.

"Když to bude zahraniční hráč, musí to být vyloženě hráč do základní sestavy. I to byl ten důvod, proč někteří ti hráči skončili. Cizinci musí být nejlepší v tom kádru. Poohlížíme se po českých hráčích, ať už hrají tady nebo v zahraničí," dodal.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 04.01. Odpovědět

Šilhavého je mi trochu líto, nicméně lepší náhrada přijít nemohla. Oba prazšké "S" by měly vrchovatě platit Slovanu Smajlík 2

Eidur

Mě Šilhavýho líto neni. Udělal tam kus práce, ale poslední půlrok hrála Slavie velký hnědý. Stoch, Danny, Necka - absolutně nevyužitej jejich potenciál a pořád, ikdyž maj rychlíky na křídlech a techniky na středu se hrály nakopávaný balony. Poslední kapka pro mě byl zápas SLA vs. OST. Souček kurva! Dá si vlastence, má 16% úspěšnost přihrávek a je mužem zápasu? Šilhavej už to prostě nezvládnul. Trpišákovi věřim! Smajlík 17

NoIscoNoDisco
Eidur - 04.01. Odpovědět

Jo souhlasím, že letošní sezóna je slabší. Dle mého byla chyba přivést Necku, naprosto zbytečný útočník, když máš v týmu Škoďáka. Souček a Stoch z formy a hráli každý zápas. Danny se mi moc nelíbí a Stoch taky ne. A štve mě, že Sýkora nehrál, ale to se teď změní Smajlík 4

Eidur
Reklama
Reklama
Nejnovější články