Zpět na » » Stramaccioni budoucnost ve Spartě neřeší, plánuje zúžení kádru

- Stramaccioni budoucnost ve Spartě neřeší, plánuje zúžení kádru

Stramaccioni budoucnost ve Spartě neřeší, plánuje zúžení kádru © sparta.cz - Andrea Stramaccioni

3

Líbilo se

04.12. - Italský trenér fotbalistů Sparty Andrea Stramaccioni po nepovedené podzimní části první ligy neřeší, jestli u týmu zůstane. V zimní přestávce chce zúžit kádr a připravit letenský celek na jaro, ve kterém by s ním rád zabojoval o Ligu mistrů.

"Máme za sebou čtyři těžké měsíce se spoustou problémů. Přišli noví hráči, budovali jsme nový tým," řekl na tiskové konferenci po dnešní výhře 3:0 na Mladou Boleslaví. "Soustředím se jen na fotbal, jak lépe pracovat a jak zlepšit tým," dodal ke spekulacím o jeho budoucnosti na Letné.

Sparta pod Stramaccioniho vedením vypadla z evropských pohárů, neuspěla ani v domácím poháru a v lize je až pátá. "Teď jsme čtyři body od Ligy mistrů, což není samozřejmě dobře. Ale na druhou stranu jsou to jen čtyři body," konstatoval Stramaccioni.

Bývalý kouč Interu Milán nebo Panathinaikosu Atény připustil, že česká liga ho poněkud zaskočila. "Budu upřímný. Hodně jsem se toho za čtyři měsíce tady naučil. Nedokázal jsem si představit, jak těžká a jiná je česká liga než Serie A nebo jiné evropské soutěže," uvedl. "Ano, udělal jsem chyby, ale jen z nich se můžete poučit a zlepšit se," dodal.

V zimě chce zeštíhlit kádr, protože Spartu čeká jen liga. "Mít v týmu 28 hráčů je těžké pro trenéra i pro hráče, protože před zápasem vždy musíte osm hráčů vyřadit," prohlásil Stramaccioni.

Na rozdíl od léta, kdy na Letnou přišlo jedenáct posil především ze zahraničí, se nakupovat nechystá. "První cíl je zúžení kádru," uvedl Stramaccioni. "A teprve potom, pokud by odešlo několik hráčů z jedné pozice, tak bychom někoho přivedli. S týmem jsem spokojený, problém je jen velký počet hráčů. Ale kdyby odešli čtyři záložníci, tak budu muset jednoho dva přivést," dodal.

Budoucnost podle něj má na Letné i izraelský záložník Tal Ben Chaim, který přišel jako nejdražší hráč české ligy, ale výkony to zdaleka nepotvrdil. "Byl dva měsíce zraněný a můj názor je, že s ním Sparta musí ještě pracovat. Utratila za něj peníze a on neměl šanci ukázat, že za to stojí," prohlásil Stramaccioni.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články