Zpět na » » Plzeň ve šlágru porazila Slavii, Sparta ztratila ve Zlíně

- Plzeň ve šlágru porazila Slavii, Sparta ztratila ve Zlíně

Plzeň ve šlágru porazila Slavii, Sparta ztratila ve Zlíně © slavia.cz - Plzeň porazila Slavii 1:0

0

05.11. - REVIEW Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru podzimu nad mistrovskou Slavií 1:0 a znovu vylepšili vlastní rekord, když vyhráli i 13. ligové kolo. Viktoria se výrazně přiblížila titulu, protože před třetími Pražany už má náskok čtrnácti bodů a před druhou Olomoucí třináct.

Jediný gól zápasu dal v 79. minutě Kolář. Západočeši díky němu vyhráli v lize patnácté utkání za sebou a jediný zápas jim chybí k vyrovnání vlastního rekordu ze sezony 2015/16. Slavia naopak utrpěla první venkovní ligovou porážku od loňské prohry na konci srpna 1:3 právě v Plzni. V nejvyšší soutěži nebodovala teprve podruhé za 39 utkání pod koučem Jaroslavem Šilhavým.

Další ztrátu utrpěla Sparta, která remizovala ve Zlíně 2:2, přestože až do nastavení vedla 2:1. Pražané po úvodní brance Ekpaie ještě v prvním poločase vyrovnali zásluhou přímého kopu Šurala, který se trefil pošesté v posledních čtyřech soutěžních zápasech. V 79. minutě přidal druhý gól Janko a vypadalo to, že Sparta jde za vítězstvím. Jenže v nastavení se po dlouhém nákopu dostal ve vápně k míči Džafič a povedeným volejem srovnal.

Spartě v tabulce patří páté místo o dva body před šestým Jabloncem, který porazil 1:0 poslední Brno. Od čtvrtého Liberce dělí letenský celek jediný bod, od třetí Slavie tři a od druhé Olomouce čtyři. Na první Plzeň už Pražané ztrácejí propastných 17 bodů.

Výsledky 13. kola HET ligy:

Plzeň - Slavia 1:0 (79. D. Kolář)
Zlín - Sparta 2:2 (15. Ekpai, 90+1. Džafić - 24. Josef Šural, 79. Janko)
Jablonec - Brno 1:0 (4. Zelený)
Dukla - Karviná 3:2 (62. Preisler, 85. Holenda, 89. Holík - 38. Panák, 55. Budínský)
Teplice - Slovácko 3:0 (52. a 75. Vaněček, 35. Fillo)
Ostrava - Mladá Boleslav 0:1 (14. Mingazov)
Jihlava - Liberec 3:1 (
36. a 38. Záviška, 6. J. Krejčí - 24. Graiciar)
Bohemians - Olomouc 1:1 (68. M. Hašek - 36. Plšek)