Zpět na » » Slavia zdolala Slovácko, Sparta těsně porazila Baník

- Slavia zdolala Slovácko, Sparta těsně porazila Baník

Slavia zdolala Slovácko, Sparta těsně porazila Baník © sparta.cz - Sparta zvítězila nad Baníkem

0

29.10. - REVIEW Pražská Slavia dokázala po domácí prohře s Libercem znovu zvítězit. Tentokrát získala tři body na půdě Slovácka, kde vyhrála 3:0. Druhý pražský celek Sparta se podruhé během tohoto týdne utkal s Baníkem Ostrava. Byť opět inkasovala dvě branky jako ve středečním pohárovém zápase, tentokrát nastřílela tři a dosáhla na důležité vítězství.

Slovácko 0:3 Slavia

Branky: 13. Souček, 31. Škoda z pen., 46. Van Buren. Rozhodčí: Julínek - Kříž, Kubr. ŽK: Šimko - Sobol, Hromada. Diváci: 4365.

Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Daníček - Navrátil, Havlík (81. Sadílek), Machalík (70. Hellebrand), Rezek (53. Petr) - Zajíc. Trenér: Kordula.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol - Souček, Hromada - Van Buren (85. Necid), Hušbauer (46. Sýkora), Danny (66. Zmrhal) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Slavia si od úvodních minut získala útočnou hrou územní převahu. Škodu doplňoval na hrotu útoku Hušbauer, který se často pokoušel o zakončení. Slovácko se pokoušelo o rychlé protiútoky, které ale končily před hranicí pokutového území.

Tlak vynesl Slavii i vedoucí branku. Ve 13. minutě zůstal po nezaviněné srážce ležet na trávníku zraněný stoper Hofmann. Domácí fotbalisté ztratili koncentraci, Dannyho střelu brankář Daněk jen vyrazil před Součka, který bez problémů poslal míč do odkryté části. Slovácko více otevřelo hru, jedinou šanci o vyrovnání v prvním poločase měl ve 27. minutě po Rezkově centru z levé strany Zajíc. Jeho hlavička ale mířila přímo do náruče brankáře Laštůvky.

Naopak Slavia měla hru pod kontrolou, po půlhodině hry zahrál obránce Reinberk rukou a z penalty přidal Škoda druhou branku. Těsně před přestávkou Daněk vyrazil Hušbauerovu střelu pouze před Dannyho, jehož hlavička skončila na tyči domácí branky.

Za pouhých třicet sekund v úvodu druhého poločasu přidala Slavia třetí gól, který brankář Daněk nezachytil centr z pravé strany a míč poslal skluzem míč do sítě Van Buren. Po získání náskoku se hosté zatáhli do defenzívy, přenechali iniciativu soupeři a spoléhali jen na rychlé protiútoky. Dvakrát zachránil domácí brankář Daněk, který chytl sólové útoky Sýkory a Van Burena. Slovácko z územní převahy nic nevytěžilo a už posedmé v této sezoně vyšlo gólově naprázdno.

Sparta 3:2 Ostrava

Branky: 8. Šural z pen., 52. Zahustel, 80. Štetina - 35. Baroš, 55. De Azevedo. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Wilczek. ŽK: Šural, Costa, Mandjeck, Mareček - Granečný, Pokorný. ČK: 66. Granečný. Diváci: 9125.

Sparta: Bičík - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - Mandjeck (69. Mareček), Sáček - Biabiany (75. Néstor), Rosický, Vatajelu (46. Janko) - Šural. Trenér: Stramaccioni.

Ostrava: Vašek - Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan (85. O. Šašinka) - Šindelář - Sus (78. Stáňa), Hrubý, De Azevedo, Granečný - Baroš (76. Poznar). Trenér: Kučera.

Sparťanský trenér Stramaccioni udělal oproti středečnímu vzájemnému zápasu na Letné hned sedm změn v základní sestavě. Od začátku nově nastoupili Rosický, Biabiany, Mandjeck, Sáček, Zahustel, navrátilec uzdravený Costa a brankář Bičík. Gólmanskou jedničku Dúbravku nepustily do hry zdravotní potíže. Baník naopak udělal oproti středě jen dvě změny: mezi tyče se vrátil Vašek a na hrotu útoku začal Baroš.

Sparta na rozdíl od poháru měla aktivní vstup a v osmé minutě se dostala do vedení. Šural po přidržení od Azackého upadl ve vápně, rozhodčí Královec odpískal penaltu a sám faulovaný z pokutového kopu otevřel skóre. Šural dal pátý gól v posledních třech soutěžních zápasech, před týdnem v Jablonci zaznamenal hattrick a skóroval i ve středu.

Letenští z dobrého vstupu nevytěžili druhou branku a Ostrava postupně srovnala hru. Pražanům nepomohly ani další protesty domácího "kotle", který transparentem vyzval k odchodu z hlediště všechny sparťanské fanoušky, jimž se nelíbí počínání klubového vedení.

Po půlhodině se hostující Baroš ještě nemohl radovat kvůli ofsajdu, ale v 35. minutě už se dočkal. Po rychlém brejku a přihrávce od Hrubého doklepl míč do prázdné branky a gólem dodatečně oslavil sobotní 36. narozeniny.

Sparta dobře vstoupila i do druhé půle a v 52. minutě opět vedla. Po Sáčkově centru si naběhl na zadní tyč obránce Zahustel a dal svůj první soutěžní gól od loňského března. Jenže Baník znovu srovnal. Za tři minuty si naběhl na kolmici Hrubý, Bičík jeho technický pokus vyrazil jen před sebe a De Azevedo neměl problém poslat balon do prázdné branky.

Vrátit domácím vedení mohl vzápětí po Rosického přihrávce Šural, ale Vašek jeho šanci zlikvidoval. V 66. minutě Granečný mimo hru zbytečně fauloval Zahustela a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Sparta tak dohrávala druhou polovinu druhého dějství v přesilovce a zpočátku se jí vůbec nedařilo dostat se do šancí. Až v 80. minutě rozhodla o výsledku spolupráce dvou bývalých hráčů Dukly. Střídající Néstor zahrál roh a Štetina hlavou vstřelil svůj první gól po příchodu na Letnou.