Zpět na » » Slavia prohrála po 36 zápasech a Plzeň vede už o jedenáct bodů

- Slavia prohrála po 36 zápasech a Plzeň vede už o jedenáct bodů

Slavia prohrála po 36 zápasech a Plzeň vede už o jedenáct bodů © slavia.cz - Slavia podlehla Liberci

1

22.10. - REVIEW Pražská Slavia nečekaně prohrála na domácím stadionu v Edenu s Libercem 1:2. Pro svěřence trenéra Šilhavého to byla vůbec první prohra po 36 zápasech. Toho využila vedoucí Plzeň, která po výhře nad Brnem 3:0 prodloužila svoji sérii výher na jedenáct a v čele tabulky už má jedenáct bodů náskok.

Slavia 1:2 Liberec

Branky: 90.+5 Necid - 35. Potočný, 73. Bosančič z pen. Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Koval. ŽK: Sýkora, Laštůvka - Kulhánek, Potočný, Bosančič, Pulkrab. Diváci: 14.067.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol - Souček, Hušbauer - Sýkora (59. Danny), Van Buren (73. Necid), Stoch (80. Zmrhal) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Hybš - Kulhánek - Ševčík, Breite, Bosančič (88. Mikula), Potočný (75. Voltr) - Graiciar (82. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Pražané vstoupili do zápasu velmi aktivně, ale k vedoucí trefě to nevedlo. Ve 13. minutě vychytal Van Burena hostující brankář Kolář a vzápětí hlavičkoval vedle Škoda. Liberec odpověděl Breiteho střelou po signálu z rohu těsně vedle.

Jinak ale dál měli převahu domácí a po půlhodině Sýkora ve skluzu na zadní tyči umístil balon jen těsně vedle. O chvíli později nečekaně udeřili Severočeši. Kulhánek posunul do strany na Coufala a jeho centr zužitkoval na zadní tyči hlavou nepokrytý Potočný. Dal svůj třetí gól za posledních pět kol a navázal na dva góly v Edenu, jimiž předloni na jaře ještě v dresu Teplic zařídil remízu 2:2.

Slavia v šestém domácím zápase této ligové sezony poprvé inkasovala, ještě do pauzy ale mohla srovnat, kdyby další Van Burenovu šanci opět nezlikvidoval brankář Kolář.

Domácí pokračovali v náporu i po přestávce. Dvakrát se tlačil do šance Van Buren, ale ani jednou nemířil přesně. V 65. minutě po přihrávce střídajícího Dannyho vytáhl Stochovu střelu Kolář a hostující gólman vzápětí zasáhl i proti Škodovi.

Slavia se vzhledem k výhře Plzně musela tlačit dopředu a Liberec toho využil v 72. minutě k rychlému brejku tři na jednoho, který po Graiciarově přihrávce zastavil ve vápně rukou domácí Bořil. Srbský záložník Bosančič z penalty nezaváhal a dal svůj první gól v lize po návratu do Čech.

Třetí trefu mohl přidat Graiciar, který mířil po úniku těsně vedle, a Voltra vychytal Laštůvka. Na opačné straně Kolář vytáhl dalekonosnou Bořilovu střelu a snížení střídajícího Necida přišlo až v závěru nastavení, takže vyrovnat už Slavia nestihla. Pražané utrpěli první ligovou prohru od loňského srpna, kdy podlehli 1:3 v Plzni a poté převzal tým místo odvolaného Dušana Uhrina mladšího nynější kouč Jaroslav Šilhavý.

Plzeň 3:0 Brno

Branky: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic. Rozhodčí: Ginzel - Kotalík, Černý. ŽK: Hájek - Juhar, Pavlík. Diváci: 9740.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Zeman (79. Pilař) - Krmenčík (71. Řezníček). Trenér: Vrba.

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Sedlák - Juhar, Pilík (78. Buchta), Škoda, Lutonský (76. Přichystal) - Koné. Trenér: Pivarník.

Trenér Viktorie Pavel Vrba udělal v základní sestavě hned sedm změn od nepovedeného utkání ve Švýcarsku. Po zranění v obličeji se vrátil levý bek Limberský, jenž nastoupil s ochrannou maskou.

Zápas nezačal v nějakém strhujícím tempu. Hejda z rohu hlavičkoval vedle, na druhé straně Škodovu střelu z dálky zkrotil Kozáčik. V 17. minutě domácí dostali míč do brněnské branky, ale Řezník podle rozhodčích hlavičkoval z ofsajdu.

Ve 30. minutě už se Plzeňští mohli radovat. Kopic našel za obranou Krmenčíka, který odstavil bránícího Kijanskase a po kličce gólmanovi Melichárkovi zakončil do odkryté branky. Nejlepší střelec soutěže zaznamenal osmý gól v sezoně.

Západočeši poté soupeře ještě víc zatlačili. Melichárek výborně zneškodnil Hořavovu ránu i Kolářovu dorážku, ale ve 42. minutě už byl bezmocný. Krmenčík hlavou prodloužil míč k Hořavovi a ten zblízka nezaváhal. V poslední minutě první půle ještě zvýraznil domácí náskok volný Kopic po přihrávce Zemana.

Druhý poločas začal velkou šancí hostů. Kozáčik "namazal" Juharovi, ale své zaváhání hned napravil, když střelu brněnského záložníka vytáhnul nad břevno. Plzeň držela míč a kontrolovala hru, ale další velké šance si dlouho nevytvářela. Ani Zbrojovka se moc nedostávala do útoku, pár střel z dálky si bez problémů pohlídal Kozáčik.

Největší příležitost druhé pětačtyřicetiminutovky zahodil v 80. minutě střídající Řezníček, který běžel téměř sám na brněnskou branku, ale napálil jen boční síť. V závěru ještě Kopicovu střelu vyrazil Melichárek. Brno venku v lize prohrálo posedmé za sebou a na hřišti Plzně počtvrté v řadě.

Další nedělní výsledek

Zlín - Mladá Boleslav 1:5 (3. Ekpai - 32., 77. a 80. Mebrahtu, 25. Přikryl, 28. Chaluš)