Zpět na » » Sparta napravila zaváhání z derby a přejela Teplice

- Sparta napravila zaváhání z derby a přejela Teplice

Sparta napravila zaváhání z derby a přejela Teplice © sparta.cz - Sparta přejela Teplice 3:0

1

24.09. - REVIEW Pražská Sparta se oklepala z porážky v derby se Slavií, jíž Letenští utrpěli minulý týden. Dnes na domácím stadionu hladce zdolali Teplice 3:0. Dva góly vstřelil Václav Kadlec. Sparta se tak přiblížila Slavii, která jen remizovala ve Zlíně, na dva body.

Sparta 3:0 Teplice

Branky: 16. a 57. V. Kadlec, 45.+1 Lafata. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Mokrusch. ŽK: Hovorka - Rezek, Krob, Kučera, Červenka. Diváci: 7974.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Štetina, Hovorka, M. Kadlec - Mavuba, Mareček - Biabiany (56. Ben Chaim), Lafata, Vatajelu (69. Plavšič) - V. Kadlec (80. M. Frýdek). Trenér: Stramaccioni.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Král, Kučera - Fillo, Rezek (83. Trubač), Hyčka (63. Vošahlík) - Vaněček (72. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Ve sparťanské sestavě chyběl veterán Rosický, který do derby nastoupil s lehčími zdravotními problémy a v týdnu neabsolvoval všechny tréninky. Oproti duelu se Slavií se vrátil do základní jedenáctky kapitán Lafata, Teplice zase nečekaně vyrukovaly na stoperu s Ljevakovičem, jinak defenzivním záložníkem. Zápas bojkotoval sparťanský "kotel", který nápisem "Arrivederci Stramaccioni" vyzýval italského kouče domácích k odchodu.

Hosté měli na Letné první velkou šanci, Rezek ale v deváté minutě z hranice penalty minul. O sedm minut později slavili vedení domácí. Přetažený centr vrátil z pravé strany před branku Zahustel a nabíhající Kadlec doklepl míč pohotově do sítě. Trefil se poprvé od května.

Po půlhodině mohl zvýšit Hovorka, jeho dorážku ale jeden z hostujících obránců stihl srazit na roh. Sparta si tak pojistila náskok až těsně před pauzou. Po velkém závaru po přímém kopu dotlačil svým typickým způsobem balon z malého vápna za čáru Lafata a mohl se radovat ze čtvrtého gólu v ligové sezoně, ale prvního od 18. srpna.

Sparta kontrolovala hru a v 57. minutě přidala třetí branku. Podobně jako před vedoucí trefou vrátil přetažený centr od Vatajelua do "ohně" Zahustel a Kadlec hlavou zatloukl míč do sítě. Dva góly dal poprvé od loňského utkání Evropské ligy s Interem Milán.

Letenští potvrdili, že se jim na Teplice poslední dobou daří a bodovali s nimi posedmé za sebou. Doma je porazili v lize v posledních šesti zápasech. Nic na tom nezměnila ani 69. minuta, kdy si Mareček málem dal vlastní gól. Na druhé straně před Lafatou zasáhl Jeřábek.