Zpět na » » Plzeň opět vyhrála a odskočila Slavii, druhá už je Olomouc

- Plzeň opět vyhrála a odskočila Slavii, druhá už je Olomouc

Plzeň opět vyhrála a odskočila Slavii, druhá už je Olomouc © fcviktoria.cz - Plzeň je nadále stoprocentní

1

23.09. - REVIEW Fotbalisté Plzně vyhráli i v 8. kole první ligy v Mladé Boleslavi 2:0 a využili zaváhání mistrovské Slavie, která jen remizovala 1:1 ve Zlíně. Na prvním místě tabulky Viktoria odskočila obhájci titulu už na osm bodů. Na druhé místo díky výhře 3:0 nad Duklou poskočila Olomouc, která ztrácí na Plzeň sedm bodů.

O výhře Plzně rozhodl dvěma góly během prvních 14 minut Michael Krmenčík, který už má na kontě šest branek a vede tabulku střelců. Západočeši zvítězili v lize nad Mladou Boleslaví teprve podruhé z posledních šesti zápasů. Zároveň Viktorii schází už jen jedno vyhrané utkání k vyrovnání historicky nejlepšího vstupu do soutěže v podání Sparty ze sezony 2011/12.

Slavia ani na čtvrtý pokus nedokázala na půdě soupeře zvítězit a počtvrté remizovala. Pražané vedli od 76. minuty, kdy si po rohovém kopu dal vlastní gól Ondřej Bačo. Zlínu se podařilo vyrovnat v 84. minutě, kdy Vukadin Vukadinovič proměnil penaltu. Slavia tak alespoň 34. zápasem v řadě bez porážky vytvořila nový rekord ligy.

"Máme rekord čtyřiatřicet zápasů bez porážky, ale radost z něj nemám. Na Plzeň jsme si připsali další ztrátu. Jsme zklamaní, že jsme ani ve čtvrtém zápase venku nezvítězili. Jmenovatel je stále stejný, nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější šance," řekl trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Pod výhru v dobré formě hrající Sigmy se dvěma góly podepsal Jakub Plšek, v závěru zvýšil Martin Sladký. Nováček soutěže bodoval popáté za sebou, naopak Dukla z pěti venkovních duelů v sezoně získala jediný bod.

Fotbalisté Jablonce zvítězili 1:0 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovali pošesté za sebou. V neúplné tabulce se vyhoupli už na čtvrtou příčku. Gólem se o to zasloužil Martin Doležal. Bohemians z posledních šesti ligových duelů dali jediný gól, přesto to byla teprve jejich druhá porážka v sezoně.