Zpět na » » Slavia jen remizovala s Bohemians, Boleslav potřetí prohrála

- Slavia jen remizovala s Bohemians, Boleslav potřetí prohrála

Slavia jen remizovala s Bohemians, Boleslav potřetí prohrála © slavia.cz - Slavia v derby remizovala s Bohemians

0

19.08. - REVIEW Fotbalisté Slavie ve čtvrtém kole první ligy remizovali 0:0 v malém pražském derby na hřišti Bohemians 1905. Úřadující mistr hrál bez branek i ve druhém venkovním zápase tohoto ročníku nejvyšší soutěže. Trápící se Mladá Boleslav doma podlehla Liberci 0:3 a s jedním bodem klesla na poslední místo neúplné tabulky.

Slávisté se v pozměněné sestavě nedokázali naladit vítězstvím na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů s APOELem Nikósie, v níž budou dohánět ztrátu 0:2 z Kypru.

Bohemians bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů a stále drží v nové sezoně neporazitelnost. Po Spartě sebrali body i dalšímu posílenému aspirantovi na titul.

Utkání v Mladé Boleslavi rozhodl dvěma premiérovými ligovými góly Martin Graiciar po dvou asistencích Romana Potočného, v závěru ještě zvýraznil libereckou výhru střídající Filip Havelka. I ten skóroval v nejvyšší soutěži poprvé. Slovan poskočil na čtvrtou pozici.

Ostravský nováček remizoval s Teplicemi 3:3. Severočeši vedli na Městském stadionu po poločase už 2:0 po brankách Jana Rezka a Davida Vaněčka. Domácí po změně stran za 22 minut trefami Carlose De Azeveda, Roberta Hrubého a Tomáše Mičoly nepříznivý stav otočili. Tepličtí však bod zachránili v poslední minutě díky brance Martina Filla a poosmé za sebou s Baníkem neprohráli.

Zlín doma porazil Karvinou 1:0. Jedinou branku vstřelil v 65. minutě Ubong Ekpai, k výhře výrazně pomohl i brankář Stanislav Dostál. "Ševci" doma i podruhé v této sezoně zvítězili. Karviná z posledních sedmi zápasů venku získala jen bod.

Už v pátek Sparta na Letné díky gólu kapitána Davida Lafaty zdolala Slovácko 1:0 a dočkala se první domácí výhry pod italským trenérem Andreou Stramaccionim.

V neděli jsou na programu zbývající tři zápasy čtvrtého kola. Vedoucí Plzeň se přestaví na hřišti poslední Jihlavy, olomoucký nováček přivítá Brno a Jablonec doma změří síly s Duklou.

Sobotní výsledky 4. kola HET ligy:

Bohemians - Slavia 0:0
Mladá Boleslav - Liberec 0:3 (39. a 64. Graiciar, 90.+3 Havelka)
Ostrava - Teplice 3:3 (48. De Azevedo, 52. Hrubý, 70. Mičola - 21. Rezek, 30. Vaněček, 90. Fillo)
Zlín - Karviná 1:0 (65. Ekpai)