Zpět na » » Fotbalistům bude za simulování hrozit až stotisícová pokuta

- Fotbalistům bude za simulování hrozit až stotisícová pokuta

Fotbalistům bude za simulování hrozit až stotisícová pokuta © slavia.cz - Slavia v utkání se Slováckem

0

Líbilo se

21.04. - Fotbalistům v českých profesionálních soutěžích by od nové sezony mělo za simulování hrozit zastavení činnosti až na dva soutěžní zápasy a pokuta do 100 tisíc korun. Ligový výbor Ligové fotbalová asociace do navrhované novely disciplinárního řádu zařadil bod, který umožní simulování dodatečně trestat. Novelu ještě musí schválit Fotbalová asociace ČR.

Diskusi ohledně trestání simulování rozdmýchal záložník Slavie Ruslan Mingazov, který přifilmoval svůj pád před penaltou v derby se Spartou. Podobným způsobem si v dalších dubnových ligových zápasech pomohli k pokutovým kopům také sparťan Josef Šural a Martin Zeman z Plzně.

Disciplinární komise LFA však fotbalisty nemohla dodatečně nijak potrestat, protože jí to stávající disciplinární řád neumožňoval. "U hráčů podmiňuje možnost trestat za narušení řádného průběhu hry pouze tehdy, pokud by za to jinak hrozila červená karta, což ale v případě simulování samotného není," řekl tehdy předseda komise Richard Baček.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 21.04. Odpovědět

jeste me zajima jak se bude nakladat s recidivisty. Daoufam ze tresty budou umerne narustat s kazdym dalsim pokusem o podvadeni. Simulovani neni neco co by se stalo omylem blbym okamzikem nebo premotivovanosti jako spousta faulu na cervenou takze bych jim kazdy dalsi simulovani zdvojnasovoval trest protoze nekteri hraci jsou notoricti skakaci a dva zapasy pro ne muze byt prijatelny trest za vyhru v derby ktera pomuze rozhodnout o titulu.

Cornero
Boca - 21.04. Odpovědět

Nefunguje a to se divim,že jsou v tom u nás průkopníci Smajlík 2

Boca
Boca - 21.04. Odpovědět

Konečně!!!!!!Za mě palec nahoru

Boca
Eidur - 21.04. Odpovědět

No to by mohlo alespoň částečně pomoct. Funguje něco takového i ve světě?

Eidur
Reklama
Reklama
Nejnovější články