Zpět na » » Jihlava v premiéře pod Jinochem poprvé v lize porazila Spartu

- Jihlava v premiéře pod Jinochem poprvé v lize porazila Spartu

Jihlava v premiéře pod Jinochem poprvé v lize porazila Spartu © sparta.cz - Sparta prohrála v Jihlavě

1

16.04. - REVIEW Fotbalisté Jihlavy porazili v 24. ligovém kole Spartu 1:0 brankou lotyšského útočníka Davise Ikauniekse ze 47. minuty a letenského soupeře porazili v nejvyšší soutěži vůbec poprvé. Vysočině vyšla premiéra pod novým trenérem Josefem Jinochem. V tabulce se domácí udrželi na předposledním místě před Příbramí a ztrácejí už jen bod na čtrnáctý Hradec Králové, který bude hrát v pondělí na Slavii. Sparta v lize venku nezvítězila v osmém z posledních devíti zápasů a její manko na vedoucí Plzeň může narůst už na třináct bodů.

Jihlava 1:0 Sparta Praha

Gól: 47. Ikaunieks

Jihlava: Hanuš - Vaculík, Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov - Fulnek, Štěpánek, Hronek, Batioja (90. Popovič) - Dvořák, Ikaunieks (79. Rabušic). Trenér: Jinoch.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mareček, M. Kadlec - Vácha, Sáček - Šural, Lafata, Konaté (75. Holzer) - Pulkrab (46. Zahustel)

"Jsem hrozně rád, že hráči sami sobě dokázali, že mohou hrát s každým. Na hřišti bylo vidět, že chceme vyhrát za každou cenu a že vítězství i více věříme. Věřím, zápas Slavie s Hradcem nepřinese žádné překvapení a Slavia nám vítězstvím pomůže," řekl novinářům Jinoch, který na lavičce Jihlavy nahradil v týdnu odvolaného Michala Bílka.

Vysočinu hned v desáté minutě potkala nepříjemnost, když kvůli krvavému zranění musel střídat Rosa, a na trávník šel Zoubele. Sparta byla od úvodu střelecky aktivnější, ale přes jihlavskou obranu se těžko dostávala do velkých šancí. Karavajevův centr nikdo z hostů do sítě neusměrnil a neprosadili se ani Kadlec a po něm Lafata. Na druhé straně skončil Hronkův sražený centr na tyči.

Po změně stran zápas rozhodla velká chyba v hostující defenzivě. Koubek rozehrál na Holka, který se pod tlakem nechal obrat o míč Hronkem. Ten poté vnikl do vápna a nahrál před prázdnou branku Ikaunieksovi, jenž nemohl minout. Lotyšský útočník dal šestý gól v ligové sezoně.

"Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně bohorovně a nabídneme prakticky domácím vítěznou branku. Rozhodla individuální chyba. Takové chyby se nemůžou stávat, pak ztrácíme zbytečně body. Pořád se točíme v jednom kruhu," litoval sparťanský trenér Petr Rada, jenž v minulosti působil u týmu Vysočiny.

Jihlava se po vedoucí trefě zatáhla a Sparta marně dobývala domácí obranu. Nejblíže k vyrovnání byl aktivní Kadlec, jenže v 61. minutě hlavičkoval sám nad. Letenští tak utrpěli ve čtvrtém zápase pod trenérem Radou první porážku.

"Nevypracovali jsme si žádnou stoprocentní šanci. Teď už je naše ztráta hodně velká, ale nebudeme házet zbylé zápasy za hlavu, ještě hrajeme o druhé a třetí místo," řekl sparťanský obránce Lukáš Mareček.