Zpět na » » Sparta porazila v malém derby Duklu, výhru zařídil Šural

- Sparta porazila v malém derby Duklu, výhru zařídil Šural

Sparta porazila v malém derby Duklu, výhru zařídil Šural © sparta.cz - Josef Šural

1

04.03. - REVIEW Sparta opět dokázala vyhrát malé pražské derby. Po Bohemians zdolala nejtěsnějším výsledkem 1:0 také pražskou Duklu. Jediným úspěšným střelcem se dnes na Letné stal už v páté minutě Josef Šural. Sparta nyní ztrácí na vedoucí Slavii, která zítra přivítá druhou Plzeň, tři body.

Sparta Praha 1:0 Dukla Praha

Gól: 5. Šural

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mazuch, Hybš - V. Kadlec (85. Holzer), Čermák, Sáček, Šural - Néstor (61. Mareček), Lafata (75. Konaté). Trenér: Požár.

Dukla: Rada - Kušnír (72. Brandner), Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (82. Edmond), Hanousek, Tetour (79. Bilovský) - Miloševič, Holenda, Olayinka

Třetí Sparta v tabulce snížila ztrátu na druhou Plzeň na dva body, obhájce titulu má však k dobru nedělní šlágr s první Slavií a také odložený duel s Bohemians 1905. Za vedoucím rivalem z Edenu zaostává letenský celek o tři body.

Sparta musela udělat několik změn v sestavě, protože chyběl zraněný Costa a na lavičce náhradníků se neobjevili ani Michal Kadlec s Váchou. Na levém kraji obrany tak dostal šanci Hybš a na pozici stopera Mazuch. V základní jedenáctce se rovněž objevil Václav Kadlec.

V prvním poločase nabídl zápas na Letné jedinou akci a hned z toho byl gól. Šural v páté minutě dalekonosnou střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Radu. Sparta jako by se spokojila s vedením, přestala hrát a do kabin ji vyprovázel pískot nespokojených fanoušků.

Také po přestávce se mohlo měnit skóre po pěti minutách hry, ale bývalý hráč Dukly Néstor z voleje mířil těsně nad. V ještě větší příležitosti se pak objevil Čermák, kterého však Rada vychytal, a Kadlec z dorážky trestuhodně přestřelil. Na druhé straně mohl zaváhání obrany potrestat Tetour, ale jeho rána jen těsně minula pravou tyč.

Sparta pak vypadla z tempa a Dukla nebyla daleko od vyrovnání. V 68. minutě vytáhl Koubek nebezpečnou střelu Miloševiče a po následném rohu střílel Štetina, ale trefil pouze Šurala stojícího na čáře. Podobně dopadl o chvíli později i Brandner, který pro změnu mířil jen do Holka. Sparta však nejtěsnější náskok udržela a doma s Duklou udržela ligovou neporazitelnost.