Zpět na » » Hubník: Momentálně je pro nás největším soupeřem Slavia

- Hubník: Momentálně je pro nás největším soupeřem Slavia

Hubník: Momentálně je pro nás největším soupeřem Slavia © fcviktoria.cz - Roman Hubník

0

Líbilo se

05.01. - Poslední čtyři ročníky fotbalové ligy se nesly především ve znamení souboje Plzně a Sparty o mistrovský titul. Podle plzeňského kapitána Romana Hubníka se však aktuální sezona vyvíjí tak, že nyní je hlavním soupeřem Viktorie v boji o prvenství jiný pražský celek Slavia. Ta je nejen druhá v tabulce, ale v zimě nešetří ani penězi na příchodech výrazných posil.

"Pro ligu je dobře, že se do bojů o titul vrátila Slavia. Pro nás se tím nic nemění, soustředíme se sami na sebe a věřím, že na konci to budeme my, kdo zvedne pohár," řekl Hubník novinářům při dnešním startu přípravy. "Momentálně je pro nás větší soupeř Slavia, protože je druhá. Sparta ale také na podzim i přes zranění prokázala, že má svou sílu, a o titul určitě zabojuje. Uvidíme, jak kdo začne jaro. Začátek bude hodně důležitý," dodal.

Podobně to vidí i brankář Matúš Kozáčik. "Pro fanoušky je určitě dobře, že o titul bojuje víc týmů. Je to vyrovnanější a není to jen o dvou týmech. Těžko říct, zda je pro nás větší rival Slavia či Sparta. Ve hře jsou ale i Zlín a Boleslav, kteří neřekli poslední slovo. My ale stejně řešíme hlavně sami sebe," prohlásil zkušený gólman, který prošel i Spartou a Slavií.

Oba hráče nijak nezneklidnilo, že Slavia už přivedla čtyři posily a pátá v podobě Jana Sýkory, o kterého stála i Plzeň, je na cestě. "Slavia zvolila tuto cestu, my jsme zůstali hlavně pohromadě a sehraní. Tak uvidíme, kdo na tom bude lépe," řekl Kozáčik.

"Po podzimu jsme první, takže kádr máme dostatečně silný, i kdyby už nikdo nepřišel," míní Hubník, podle kterého by výrazné posilování Slavie nemuselo dělat dobrotu v kabině. "Zvláště když je tam hodně zahraničních hráčů. Vytvářejí se pak skupinky. Znám to z týmů, kterými jsem prošel. Uvidíme, jak to zvládnou ve Slavii," dodal bývalý hráč FK Moskva či Herthy Berlín.

Jedinou novou tváří v plzeňské kabině je slovinský bek Erik Janža, který už má před sebou první velký úkol: naučit se česky. "Musí se naučit česky, protože pokyny se dávají v češtině. Jak já se musel přizpůsobovat v cizině, on musí tady," řekl nekompromisně Hubník. "Do party si ho vzali naši mladší kluci, takže věřím, že co nejrychleji zapadne a bude přínosem v kabině i na hřišti," dodal.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
LEBKA - 11.01. Odpovědět

Slavia je silná plzen dokáže porazit

LEBKA
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články