Zpět na » » Škoda, že proti Jihlavě nehrajeme častěji, řekl Lafata

- Škoda, že proti Jihlavě nehrajeme častěji, řekl Lafata

Škoda, že proti Jihlavě nehrajeme častěji, řekl Lafata © sparta.cz - David Lafata

0

Líbilo se

17.10. - Kapitánovi fotbalové Sparty Davidu Lafatovi se proti Jihlavě střelecky daří. V posledním kole minulé sezony dal Vysočině rekordních pět branek, dnes se na výhře 3:0 podílel dvěma zásahy a celkem během působení v letenském celku dal soupeři v osmi utkáních jedenáct gólů.

"Škoda, že s nimi nehrajeme častěji," řekl Lafata, který otevřel skóre utkání po půlhodině hry a v 55. minutě upravil na konečných 3:0. "Ale je to zkreslené tím posledním zápasem, to se stane jednou za život. Jsem rád, že jsem nastoupil po nějaké době v základu a dal góly. Hlavní je, že se vyhrálo," dodal.

Sparta díky němu ukončila čtyřzápasovou sérii bez vítězství. "Doufám, že nám to pomůže do dalších zápasů. Čeká nás Evropská liga, pak Plzeň. Bude to těžší než utkání s Jihlavou," přiblížil Lafata nejbližší program Sparty, která ve čtvrtek nastoupí v Izraeli proti Beer Ševě a poté v neděli v domácí soutěži proti obhájci titulu Plzni.

Sparta je v tabulce čtvrtá a na třetí Viktorii, která v sobotu jen remizovala se Slováckem, ztrácí čtyři body, zatímco na vedoucí Mladou Boleslav šest. "Je to lepší, že jsme se udrželi na dosah. Ale dál je Boleslav a aby to nedopadlo, že dva se perou a třetí se směje," uvedl Lafata. "Dosud jsme měli problémy sami se sebou. Ale jestli chceme hrát o titul, tak musíme koukat nahoru," prohlásil.

Letenský celek navíc v poslední době trápí velká marodka, na které jsou mimo jiné opory Frýdek, Costa, Šural nebo Rosický. "Snad se postupně sebereme a kluci se dají dohromady. Abychom podzim dohráli s co nejmenší ztrátou před jarem," poznamenal Lafata.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články