Zpět na » » Slavia zdolala Karvinou a bodově se dotáhla na Spartu

- Slavia zdolala Karvinou a bodově se dotáhla na Spartu

Slavia zdolala Karvinou a bodově se dotáhla na Spartu © slavia.cz - Slavia zdolala Karvinou 1:0

1

01.10. - REVIEW Pražská Slavia dokázala po výhře v derby zdolat doma nováčka z Karviné. Jediný gól zápasu dal Muris Mešanović. Sešívaní, kteří se pod vedením kouče Šilhavého zvedli, již mají stejně bodů jako Sparta. Do čela tabulky se dostala po výhře nad Duklou Mladá Boleslav. Doposud první Zlín totiž doma jen remizoval s Jabloncem 2:2.

Slavia 1:0 MFK Karviná

Gól: 77: Mešanović

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Mingazov, Hušbauer, Barák (57. Mešanovič), Zmrhal (69. Švento) - Škoda (88. Souček). Trenér: Šilhavý.

Karviná: Laštůvka - Dreksa (87. Galuška), Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský, Puchel (54. Eismann) - Jurčo

Slavia nastoupila ve stejné sestavě jako v nedělním vítězném derby na Spartě. Mešanovičovi ani gól na Letné nepomohl do zahajovací jedenáctky a letní posila Van Kessel dokonce nebyl ani lavičce.

Karviná nepřijela do Edenu jen bránit a v úvodu nepustila domácí do tlaku. Červenobílí přidali až po 25 minutách. Barákovu střelu z velkého úhlu ale vykopl brankář Laštůvka a po následném rohu ho zastoupil Šisler.

Slávisté stupňovali tlak a hosty držel gólman. Nejprve vyrazil Zmrhalovu dělovku z dálky a ve 42. minutě podržel svůj tým i při největší šanci první půle, když vychytal Mingazova. Vzápětí pomezní sudí chybně nepustil do velké šance Zmrhala, jemuž odmával domnělý ofsajd.

V 51. minutě si za obranu naběhl Mingazov, ale v dobré pozici pálil slabě. Domácí kouč Šilhavý posílil ofenzivu o druhého útočníka Mešanoviče a v 63. minutě mohl po rychlé akci otevřít skóre Bořil, ale z druhé vlny překopl odkrytou branku.

V 77. minutě už Pražané svou převahu korunovali gólem. Střídající Švento našel na malém vápně Mešanoviče, kterého nejprve vychytal Laštůvka. K bosenskému útočníkovi se ale po Škodově skluzu míč vrátil a na dorážku už byl hostující gólman krátký. Mešanovič tak navázal na vítěznou trefu z derby a připsal si pátou branku v ligové sezoně.

Karviná v závěru přidala a neměla daleko k vyrovnání. V 81. minutě vyslal dalekonosnou ránu nejlepší střelec hostující týmu Jurčo a Pavlenka s obtížemi vyrazil balon mířící pod břevno na roh. Další závar pak domácí odvrátili.