Zpět na » » Musíme se z toho vyhrabat sami, nikdo nám nepomůže, vědí sparťané

- Musíme se z toho vyhrabat sami, nikdo nám nepomůže, vědí sparťané

Musíme se z toho vyhrabat sami, nikdo nám nepomůže, vědí sparťané © sparta.cz - Derby mezi Spartou a Slavií

0

Líbilo se

26.09. - Čtyři zápasy za sebou bez vítězství a navíc prohra 0:2 doma v nejdůležitějším utkání podzimu - derby se Slavií. Na fotbalisty Sparty doléhá herní i výsledková krize a uvědomují si, že se z ní musí dostat sami.

"Musíme se z toho nějak vyhrabat. Naše výkony jsou jak na houpačce. Ve Zlíně už to nebylo herně tak špatné, ale dnes jsme si zas nic nevypracovali. Musíme se k tomu postavit jako chlapi a vyhrabat se zpět nahoru," prohlásil po zápase se Slavií brankář Tomáš Koubek. "Slavia nám dala jasné varování, že se musíme probrat," dodal.

"Z toho se musíme dostat sami, nikdo to za nás neodehraje. Musíme se zlepšit úplně ve všem. Musí nastat změny," souhlasil kapitán David Lafata.

Slavia v derby Spartu jasně přehrála. "Nedostali jsme se vůbec do hry. Slavia nás nepouštěla do rozehrávky, tak jsme to jen nakopávali a neměli jsme odražené balony. Táhne se to od začátku sezony, vždy přijdou jen záchvěvy, ale není to takové, jaké bychom si to představovali. Sám nevím, čím to je," řekl Lafata.

"Slavia podala skvělý výkon a byla na nás dobře připravená. Věděla, co hrajeme a to se nám snažila zastavit. Měla více ze hry a měla hodně šancí," dodal Koubek.

Už v první půli měla Sparta problémy a v nastavení kopala Slavia penaltu. Koubek však Murise Mešanoviče vychytal. "Věděl jsem, kam to kopne. Byl jsem rozhodnutý, že na tuhle stranu půjdu. Byl to můj nejkrásnější okamžik ve Spartě, ale z vrcholu blaha jsem spadl zpátky na zem. Cítil jsem, že to bude okamžik, který nás nakopne. Ale nestalo se tak," litoval gólman Sparty.

Mešanovič se nakonec dočkal v 62. minutě, kdy dorazil střelu Antonína Baráka, která šla do tyče. Koubek odmítl, že by Barákovu střelu pouštěl, jelikož si myslel, že jde vedle. "Pořádně jsem tu střelu neviděl. Pak už mi bylo jasné, že na míč nedoskočím. Možná to vypadalo blbě, ale určitě to nebylo tak, že bych míč pouštěl. Najednou byl přede mnou Mešanovič sám a zakončoval do téměř prázdné branky. Slavia ale měla hodně šancí už předtím a nakonec nás potrestala," řekl Koubek.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články