Zpět na » » Kadlec přestoupil z Midtjyllandu zpět do Sparty

- Kadlec přestoupil z Midtjyllandu zpět do Sparty

Kadlec přestoupil z Midtjyllandu zpět do Sparty © sparta.cz - Václav Kadlec

0

Líbilo se

01.09. - Fotbalové Spartě se na závěr přestupního období povedlo dotáhnout návrat útočníka Václava Kadlece. Čtyřiadvacetiletý reprezentant přestoupil na Letnou z dánského Midtjyllandu a s vedením pražského klubu podepsal čtyřletou smlouvu.

Přestupová částka nebyla zveřejněna, dánská média spekulují, že se Kadlec stal nejdražším hráčem historie české ligy. Podle severského listu Ekstra Bladet přijal Midtjylland nabídku Sparty ve výši 2,7 milionu eur (asi 73 milionů korun). Rekord dosud držely příchody Szilárda Németha do Sparty a Gina van Kessela do Slavie. Oba údajně stáli přes 30 milionů korun.

Kadlec se vrací do Sparty po více než roce, na Letné hostoval v druhé části sezony 2014/15 z Frankfurtu, kam přestoupil za 82 milionů korun. Předtím v pražském klubu působil v letech 2008 až 2013. V české lize Kadlec dosud odehrál 124 zápasů a vstřelil 41 branek.

"Mám obrovskou radost. Vím, že ten zájem byl delší, a tak jsem se na variantu přestupu do Sparty docela upnul a celou dobu doufal, že to vyjde," prohlásil Kadlec pro klubový web.

Původní nabídku od Sparty Midtjylland, kde měl Kadlec smlouvu do roku 2019, ještě odmítl, ale navýšenou částku už přijal. Na českém reprezentantovi vydělal, protože z Frankfurtu ho koupil údajně za 13 milionů dánských korun (asi 48 milionů korun).

"Byla to těžká jednání, protože Dánové mě chtěli udržet. Jenže věděli o mém přání se vrátit domů, což tomu asi také pomohlo. Moc jsem o přestup stál," uvedl Kadlec, který ve středečním přípravném utkání reprezentace přispěl jednou brankou k výhře 3:0 nad Arménií.

V jeho rozhodování vrátit se do Sparty prý nehrál roli fakt, že Letenští na rozdíl od Midtjyllandu postoupili do základní skupiny Evropské ligy. "Tímto směrem jsem vůbec nepřemýšlel. Sparta je lepší tým. Má to daleko větší kvalitu a profesionalitu než v Midtjyllandu. Druhým důvodem byl také můj vlastní osobní život, vracím se domů," řekl Kadlec.

Kadlec je pro Spartu už druhou velkou posilou v tomto týdnu, v úterý na Letnou přišel další navrátilec Tomáš Rosický. "Musím říct, že zahrát si s Rosou bylo velké lákadlo. Vždyť kdo by si s Rosou v jednom týmu nechtěl zahrát. Hráčů, jako je on, po trávnících moc neběhá," dodal Kadlec.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články