Zpět na » » Rosický nikdy nezapomněl, který klub ho vychoval pro fotbal

- Rosický nikdy nezapomněl, který klub ho vychoval pro fotbal

Rosický nikdy nezapomněl, který klub ho vychoval pro fotbal © espnfc.com - Tomáš Rosický

0

Líbilo se

31.08. - Jediné, co mohlo kapitánovi fotbalové reprezentace Tomášovi Rosickému zabránit v návratu do Sparty po 15 letech, by byl konec kariéry. I o něm po neúspěchu na mistrovství Evropy přemýšlel, ale poslední měsíc už byl přesvědčený, že znovu oblékne dres týmu, ve kterém vyrostl pro velký fotbal. Čekal jen, až bude úplně zdravý.

"Nikdy jsem nezapomněl, kdo mě fotbalově vychoval. Za 18 let profesionálního fotbalu jsem hrál jen za tři kluby. V mém rozhodování hrálo vždy roli, abych se mohl s týmem ztotožnit. Jsem na to i pyšný, že jsem byl jen ve třech klubech. A jsem i proto rád, že se vracím zpátky. Moc se na to těším," řekl na tiskové konferenci bývalý hráč Dortmundu a Arsenalu.

O návratu uvažoval už v minulosti, ale to měl vždy smlouvu v Arsenalu. "Dříve jsme byl vždy vázáný v Arsenalu. Dveře se otevřely až teď. O všem jsem přemýšlel. Euro bylo pro nás všechny zklamání, nebyl jsem zdravý, zvažoval jsem i úplný konec, potřeboval jsem čas na rozmyšlenou," popisoval Rosický letní rozhodování. "Před čtyřmi týdny jsem dal panu Křetínskému slovo, že pokud budu zdravý, budu hrát za Spartu," dodal.

Zranění z Eura mu pomohl vyléčit Arsenal a nyní už je záložník plně připraven naskočit do přípravy Sparty. "Byli jsme domluveni, že se do Sparty vrátím, až budu připravený trénovat s týmem. V Arsenalu jsem absolvoval hrubou přípravu a tam mi sobotu řekli, že kdybych u nich zůstával, tak mě dnes nechají trénovat s týmem. Tak jsem ještě v sobotu sbalil rodinu a v neděli jsem se vrátil a oznámil jsem panu Křetínskému, že to uděláme," řekl Rosický.

"Ode dneška začnu trénovat s týmem, ale budu potřebovat ještě nějaký čas. První zápas po reprezentační pauze to asi ještě nepůjde, ale pak už by to nějakým způsobem mohlo jít. Jsem celkem blízko, ale nějaký týden ještě potřebuji," naznačil, že domácí zápas s Mladou Boleslaví možná ještě nestihne, ale na Evropskou ligu v Southamptonu či ligový duel ve Zlíně už by připravený být mohl.

Ví, že sparťanští fanoušci si od jeho hry budou hodně slibovat. "Tlaky na svou osobu jsem zažíval od doby, kdy jsem odešel do zahraničí. Vím, že musím být připravený, jinak tady narazím. Rozhodně to neberu na lehkou váhu. Já nepřišel hrát, ale vyhrávat. Chci titul. Také Liga mistrů tu nebyla strašně dlouho. K tomu ale potřebujeme právě ten titul," prohlásil pětatřicetiletý Rosický.

O hře Sparty má prý dobrý přehled. "Viděl jsem dost zápasů. Nikdy jsem Spartu nepřestal sledovat. Herní projev je kostrbatý, to vidí asi každý, ale zase je tým schopný vyhrávat, i když se mu nedaří. Jako třeba teď proti těm Dánům v Evropské lize," připomněl duel se Sönderjyske, ve kterém Sparta prohrávala 0:2, ale nakonec vyhrála 3:2 a postoupila.

Účast v Evropské lize však pro Rosického rozhodování nebyla podstatná. "Jak jsem říkal, slovo jsme dal už před měsícem, takže to nehrálo roli," dodal.

Zatím ani neumí odhadnout, zda kvůli svému chatrnému zdraví bude schopen hrát obě soutěže zároveň. "S trenérem (Zdeňkem Ščasným) jsem probíral spoustu věcí. Všechno se bude řešit za chodu, jak na tom budu. Momentálně nemám žádný zdravotní problém, na který si musím dávat pozor. Můj jediný problém je věk. Ale nemyslím si, že bych potřeboval úlevy. Uvidíme. Třeba budu hrozný a nebudu hrát vůbec," dodal s úsměvem.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ja nevim,on s tim zdravim.Mam obavy aby po 2-3 zapasech zase neomarodil Smajlík 10 Ale preji mu ze srdce at se mu dari a at se mu ta zraneni vyhnou Smajlík 17

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články