Zpět na » » Křetínskému se příchodem Rosického splnil velký sen a cíl

- Křetínskému se příchodem Rosického splnil velký sen a cíl

Křetínskému se příchodem Rosického splnil velký sen a cíl © sparta.cz - Tomáš Rosický

0

Líbilo se

31.08. - Podnikatel a majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský si splnil velký sen, když mohl oznámit návrat Tomáše Rosického do sparťanského dresu. Věří, že příchod jednoho z nejlepších českých fotbalistů posledních let bude mít pro Spartu velký přínos nejen na hřišti.

"Byla to naše dlouhodobá a hlavní přestupová priorita a jsme všichni ve Spartě moc rádi, že se naplnila. Já osobně se hrozně moc těším, až Tomáše uvidím na trávníku v dresu Sparty," řekl Křetínský na dnešní tiskové konferenci, na které oznámil, že s dlouholetou oporou Arsenalu podepsal smlouvu na dva roky.

"Za dobu, co jsme v kontaktu, můj zájem o Tomášův návrat jen rostl, protože jsem viděl, že k tomu přistupuje s pokorou. Viděl jsem, že má velkou chuť uspět," popsal Křetínský.

Od Rosického si slibuje pomoc na hřišti v podobě zrychlení a zkvalitnění kombinací, ale i v kabině. "Je to mimořádná osobnost, jedna z největších v historii Sparty. Očekáváme, že jeho přínos bude velký. Všichni jsme si také vědomi toho, že zdraví je podmínkou toho, aby se naše očekávání mohla naplnit. Ale to platí pro všechny hráče. V tom není Tomáš v jiné pozici. Jestli přijde či nepřijde zranění, neumíme odpovědět u nikoho," odmítl Křetínský obavy z Rosického chatrného zdraví, které mu v posledních sezonách komplikovalo kariéru.

Křetínský si však umí představit i to, že by Rosický v budoucnu posílil také vedení klubu. Dokonce s ním už podobné kroky řešil, ovšem Rosický tuto debatu odložil. "Tomáš se chce nyní soustředit na roli hráče. Dohodli jsme se, že to je téma, které teď nebudeme otevírat. A to je správný závěr. Teď je tu Tomáš Rosický jako hráč a to je role, na kterou se budeme soustředit," prohlásil Křetínský. "Co jsme ale s Tomášem debatovali o Spartě, tak umím posoudit, že by pro nás byl určitě posilou i v jiné roli," naznačil, že Rosickému další působení v klubu nabídne.

Příchodem Rosického však snahy Sparty o posílení nekončí. Stále jedná i o příchodu dalšího svého bývalého hráče Václava Kadlece z dánského Midtjyllandu, ze kterého je Křetínský připravený udělat nejdražšího hráče v historii české ligy.

"Splnili jsme, co jsme splnit mohli. Za Kadlece jsem nabídli třikrát více, než byla naše historicky nejvyšší nabídka za jakéhokoli jiného hráče. Teď je to v rukách pana Pasky (Kadlecův agent), kterému věříme, že to dotáhne," prohlásil Křetínský. "Řešíme také příchod jednoho ofenzivního hráče ze zahraničí, ale to teď nemohu více komentovat," dodal.

Spartu by naopak ještě před koncem přestupního období mohl opustit stoper Jakub Brabec. A to i přesto, že zájem Anderlechtu Brusel podle jeho agenta Ondreje Chovance opadl. "Kromě Andelechtu má zájem i jiný klub. Jakub má chuť získat zahraniční zkušenost. I když bychom ho chtěli udržet, podobně jako jsme chtěli udržet Láďu Krejčího, tak jsme se rozhodli, že mu bránit nemůžeme. Jeho odchod je možný a řešit se to bude v následujících hodinách," uzavřel Křetínský.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články