Zpět na » » Bohemians mají stále potíže se stadionem, odkup brzdí Praha 10

- Bohemians mají stále potíže se stadionem, odkup brzdí Praha 10

Bohemians mají stále potíže se stadionem, odkup brzdí Praha 10 © bohemians.cz - Ďolíček, Bohemians 1905

0

Líbilo se

29.07. - Ani na startu nové sezony nemají fotbalisté Bohemians Praha 1905 klid od problémů s odkupem stadionu Ďolíček. Na konci března sice pražský magistrát odkup za 121 milionů korun schválil, ovšem stále nebyla záležitost dořešena kvůli průtahům na vedení Prahy 10, pod kterou stadion patří.

Problémem je především parkoviště na přilehlém pozemku. Součástí odkoupení stadionu magistrátem je totiž podmínka, že městská část Prahy 10 odsvěří tento pozemek zpět magistrátu.

"Praha 10 má pět požadavků. Mimo jiné chce zachovat 300 parkovacích míst s tím, že to bude nadále provozovat současná firma, která je s Prahou 10 provázaná. My s tím nemáme problém, dokonce jsme ochotni s odsvěřením počkat až do října 2018. Celé to ale na mě působí, že hledání právních kliček k odkládání odkoupení stadionu je záměrné," prohlásil na dnešní tiskové konferenci radní hlavního města Jan Wolf (KDU-ČSL). Zástupce Prahy 10 i přes pozvánku na konferenci nedorazil.

Kvůli průtahům už dochází trpělivost současnému majiteli stadionu společnosti Bohemians Real. S fotbalovým klubem má sice uzavřenou nájemní smlouvu do konce ročníku, ale jsou v ní klauzule, díky kterým ji může vypovědět už na konci září. To by pro Bohemians znamenalo nutnost stěhování na jiný stadion.

"To by pro nás bylo opravdu nešťastné a ekonomicky nepříjemné, jelikož bychom ztratili i důvěru partnerů. Krizovou variantu máme připravenou, ale věříme, že k jejímu naplnění nedojde," řekl předseda představenstva klubu Darius Jakubowicz. "Pořád se musíme zabývat nějakými problémy. Smlouvy s partnery musíme uzavírat jen na rok, protože nám každý rok končí nájemní smlouva a nemůžeme zaručit, co bude dál. My už přitom z vlastních zdrojů do stadionu investovali 60 milionů korun," dodal.

"Vnímám to jako souboj dvou institucí. Vlastník a provozovatel pozemku stojí vedle a jen se dívají, co se děje. Poprosil bych zúčastněné strany, aby věc dotáhly do konce a vynechaly osobní antipatie," prohlásil Jakubowicz.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články