Zpět na » » Ostrava chce být po sestupu za rok zpátky v první lize

- Ostrava chce být po sestupu za rok zpátky v první lize

Ostrava chce být po sestupu za rok zpátky v první lize © fcb.cz - Vlastimil Petržela

0

Líbilo se

03.05. - Sestup do druhé ligy nemá mít na dění ve fotbalové Ostravě žádný fatální dopad. Vedení klubu dnes ujistilo, že jediným cílem pro příští sezonu je návrat do nejvyšší soutěže, o kterou Baník vinou sobotní porážky v Plzni definitivně po 50 letech přijde.

Pád Baníku z první ligy byl v Plzni o víkendu pouze formálně potvrzen. Je především vyústěním tragického sportovního podzimu Ostravy, která v první polovině ligy uhrála jen čtyři body a prakticky už od prosince byla jistým sestupujícím.

"Není to žádný šok. Ale mrzí mě to, protože na nás začali zase chodit lidi, mladým klukům fandili a mužstvo šlo i sportovně nahoru. Ale se čtyřmi body po podzimu se zachránit nedalo, řekl jsem to hned po svém příchodu do Baníku v lednu," prohlásil trenér Vlastimil Petržela.

Naplánovaná rekonstrukce klubu se ve druhé lize nemá zpomalit. Od ledna nový majitel Baníku PRO Fotbal Property SE klub po předchozím vlastníkovi Petru Šafarčíkovi zcela oddlužil a ve své střednědobé strategii už s předpokládaným sestupem do druhé ligy počítal.

"Bude to nová kapitola Baníku. Ale děláme všechno pro to, abychom se za rok vrátili. Baník je dnes ekonomicky v pořádku, druhá liga na to nebude mít žádný vliv a naopak se spíše budeme snažit o to, abychom se i ve druhé lize ekonomicky rozvíjeli. Věřím a doufám, že za rok se Baník vrátí do první ligy jako sportovně i ekonomicky konsolidovaný klub," řekl ČTK předseda představenstva Jan Wolf.

Nevyhnutelná ale bude přestavba kádru. Přestože Petržela do ní s úspěchem zařadil několik mladých odchovanců, přinejmenším odejdou hráči, kteří byli v Baníku na hostování. Ostravu zabolí zejména ztráta záložníka Roberta Hrubého, který byl na jaře výraznou postavou týmu, ale Slavia si ho stáhne minimálně do letní přípravy.

"Intenzivně jednáme o posílení kádru. Tým se budeme snažit udržet pohromadě a vhodně doplnit," řekl Wolf. S Hrubým odejdou i další hostující slávisté Dostál a Červenka. Baník se naopak snaží udržet odchovance Holzera a Kašu, s kterými jedná o nových smlouvách.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Banicku jsme s tebou!!! Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články