Zpět na » » Slavia porazila Příbram, Ostrava nestačila ani na Jihlavu

- Slavia porazila Příbram, Ostrava nestačila ani na Jihlavu

Slavia porazila Příbram, Ostrava nestačila ani na Jihlavu © slavia.cz - Milan Škoda

1

28.11. - REVIEW Pražská Slavia nikdy doma s Příbramí neprohrála a tuto tradici zachovala i dnes. V Edenu tentokrát Sešívaní zvítězili 2:1. Stejným skóre dobyla Jihlava stadion ostravského Baníku ve Vítkovicích a potopila ho tak ještě víc do sestupového bahna.

Slavia 2:1 Příbram

Góly: 27. Milan Škoda (pen.), 67. Piták - 74. Divíšek

SK Slavia Praha: Berkovec - Mikula, Frydrych, Deli, T. Jablonský - Bílek, Souček - Zmrhal (90. Černý), Piták, M. Vukadinovič (80. Kenia) - Milan Škoda

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný (C), Divíšek - Pilík (90. Chaluš), Tregler, Barák, Hnaníček (72. Suchan), Štípek (87. Januška) - Bednář

Fotbalisté Slavie vyhráli v 15. ligovém kole nad Příbramí 2:1. Skóre otevřel ve 27. minutě z penalty Milan Škoda, po pauze přidal druhou trefu Karel Piták a pak už jen snížil Josef Divíšek. Pražané doma zvítězili poprvé po třech zápasech a minimálně do pondělí se dotáhli na čtvrtý Liberec. Příbram naopak potvrdila, že se jí na půdě Slavie nedaří. Na hřišti červenobílých ještě v lize nevyhrála a v posledních osmi utkáních tam nezískala ani bod.

Příbram začala v Edenu aktivně, měla několik nadějných náznaků, ale žádnou větší šanci. Po deseti minutách navíc převzala iniciativu Slavia. V sedmnácté minutě si zaběhl za obranu Vukadinovič, z otočky však minul.

Domácí pálili ze všech pozic, ale většina střel až k Hruškovi nedošla. V devatenácté minutě zblokovala Frydrychovu střelu hostující obrana a neujala se ani Pitákova následná dorážka. Na druhé straně chytil Barákovu přízemní ránu po brejku Berkovec.

K vedení červenobílým pomohla penalta. Frydrych při snaze střílet po kontaktu s příbramským Pilíkem ve vápně upadl a Škoda s přehledem zavěsil z pokutového kopu do horní části branky. Připsal si jubilejní desátý gól v ligové sezoně. Naopak Pilíkovi zhořkl 200. duel v nejvyšší soutěži.

Slavia pokračovala v náporu. Ve 38. minutě ale Škodovu dorážku z úhlu vychytal Hruška a neujalo se ani několik následných závarů. Po změně stran jako první výrazněji zahrozila Příbram, Barákovu střelu po brejku ale stejně jako v úvodním dějství chytil Berkovec.

Na druhé straně děkovali hosté Hruškovi, který v 57. minutě při samostatném úniku vypíchl při snaze o kličku míč Škodovi. V 66. minutě prováhal dobrou šanci na vyrovnání Bednář, který pálil nad břevno.

Minutu nato naopak zvýšila Slavia. Na přihrávku za obranu si naběhl Piták a z úhlu překonal Hrušku. V lize skóroval poprvé od loňského října. Hosty pak dvakrát od třetího inkasovaného gólu zachránil Hruška, který nejprve vychytal Mikulu a pak Pilíka.

Domácí zahozené šance mohly mrzet, protože čtvrthodiny před koncem Příbram snížila. Divíšek střelou z úhlu propálil Berkovce a připsal si první ligový gól v kariéře. Víc už hosté nestihli, naopak pojistit vedení Pražanů mohl Škoda, ale sám před brankou trestuhodně přestřelil.