Zpět na » » Plzeň vydřela výhru nad Mladou Boleslaví, postaral se o ni kanonýr Ďuriš

- Plzeň vydřela výhru nad Mladou Boleslaví, postaral se o ni kanonýr Ďuriš

Plzeň vydřela výhru nad Mladou Boleslaví, postaral se o ni kanonýr Ďuriš © fcviktoria.cz - Plzeň porazila Boleslav 1:0

0

21.11. - REVIEW Jediný gól nejlepšího ligového kanonýra Michala Ďuriše rozhodl šlágr sobotního programu Synot ligy mezi Plzní a Mladou Boleslaví. Viktoria tak postoupila do čela tabulky a bude čekat na zítřejší výsledek zápasu Liberec - Sparta. V souboji dvou posledních celků vyhráli Bohemians nad Ostravou 3:1.

Plzeň 1:0 Mladá Boleslav

Gól: 56. Ďuriš

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (67. Petržela), D. Kolář (89. Procházka), Kovařík - Ďuriš (77. Holenda). Trenér: K. Krejčí.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Bořil - Zahustel (74. Skácel), Ščuk, Čermák, Skalák - Chramosta (86. Fleišman), Magera

Fotbalisté Plzně ve šlágru 14. kola první ligy doma porazili 1:0 třetí tým tabulky Mladou Boleslav a posunuli se na první místo o tři body před Spartu. Ta však má nedělní zápas v Liberci k dobru. O výhře Plzně rozhodl v 56. minutě Michal Ďuriš, který se jedenáctým gólem v sezoně osamostatnil v čele tabulky střelců. Boleslav tak přišla o sérii devíti zápasů bez prohry, Plzeň naopak vyhrála podeváté z posledních deseti ligových utkání.

Mladá Boleslav měla v sestavě i bývalého reprezentačního kanonýra Baroše, ten se však při rozcvičce zranil a šanci místo něj dostal Chramosta, který v minulé sezoně hostoval právě v Plzni. V sestavě Viktorie pak znovu dostal šanci Matějů místo zkušeného Rajtorala, nehrál ani reprezentační stoper Procházka.

Plzeň byla v souboji dvou ofenzivních týmů aktivnější, dostávala se do kombinací, ale chybělo jí efektivnější zakončení. Jedinou vážnější střelu tak za první půli vyslal Kolář, který po závaru vystřelil ze zákrytu dvou obránců, ale brankář Šeda stihl zasáhnout.

Postupně se ale začala osmělovat i Mladá Boleslav, která sice měla méně akcí, ale o to nebezpečnější. nejprve po kombinaci s Bořilem neuspěl Čermák, ve 31. minutě měl ale gól na kopačce Chramosta, ke kterému propadl na zadní tyč míč po rohovém kopu. Hostující útočník i dobře vystřelil, ale radost mu zkazil vynikajícím zákrokem brankář Kozáčik.

Ve druhé půli Plzeň zpřesnila finální fázi a odměnou jí byla v 56. minutě vedoucí branka. A pro Viktorii v této sezoně typická. Kovařík zleva odcentroval na přední tyč, kde se prosadil hlavou Ďuriš a vstřelil svůj jedenáctý gól.

Mladá Boleslav mohla rychle srovnat, ale domácí znovu podržel brankář Kozáčik, který rychle vyběhl k volnému Ščukovi, který ho zblízka nepropálil. Hosté pak převzali iniciativu, ale otevírali pro Plzeň prostor na brejky. Ta je však však nevyužila, ale v obraně zahrála bez chyby a Boleslav si už nevypracovala vyloženou šanci na srovnání.

Další výsledky 14. kola Synot ligy:

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 3:1 (64. a 79. Schick. 21. Acosta - 88. M. Dostál)
1. FK Příbram - Fastav Zlín 1:2 (42. Tregler - 10. Koreš, 58. Jordan)
FC Slovácko - Slavia Praha 0:2 (33. M. Vukadinovič, 58. Zmrhal)
Sigma Olomouc - Dukla Praha 0:0
Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 2:0 (60. Vaculík z pen., 71. Batioja)