Zpět na » » Tohle vítězství se zapíše do plzeňské historie, radoval se Krejčí

- Tohle vítězství se zapíše do plzeňské historie, radoval se Krejčí

Tohle vítězství se zapíše do plzeňské historie, radoval se Krejčí © fcviktoria.cz - Karel Krejčí

0

Líbilo se

02.11. - Podle trenéra plzeňských fotbalistů Karla Krejčího se dnešní výhra 2:1 nad Spartou zapíše do historie Viktorie. A to především tím, jak se tým Západočechů v domácím šlágru 12. ligového kola vyrovnal s dlouhým oslabením při vyloučení kapitána Václava Procházky.

"Je to utkání, které se zapíše do dějin plzeňského fotbalu. Porazit Spartu po 50 minutách v deseti je opravdu velký úspěch," prohlásil Krejčí.

Podobně se na utkání díval také záložník Milan Petržela, jenž obléká dres Plzně už od roku 2008 a zažil s ní mnoho památných výher. "Pamatuji si jiná vítězství nad Spartou, ale z pohledu toho, že jsme hráli dlouho v deseti, tak to patří k největším výhrám, které jsme v lize uhráli," dodal autor druhého domácího gólu.

Vyloučení stopera Procházky prý Plzni paradoxně spíše pomohlo. "V koutku duše jsem věřil, že nás to semkne, a to se potvrdilo. Ukázali jsme srdce, zodpovědně jsme bránili a nakonec vyhráli. Kdybychom hráli v jedenácti, tak to možná dopadne jinak," řekl slovenský útočník Michal Ďuriš. "Po vyloučení jsme se semkli jako mančaft. Věděli jsme, že nemáme co ztratit a šli jsme tomu naproti. Rozhodla kolektivita v mužstvu," doplnil Petržela.

"Viktoriánům" prý pomohla i kritika, která se na ně nakupila po předchozích porážkách s Rapidem Vídeň v Evropské lize (2:3) a s Brnem (0:1). "Už v týdnu jsme se pokopávali na tréninku a bylo vidět, že to chceme zvládnout. Je vidět, že sílu máme. Asi se projevilo i to, že po porážce s Brnem jsme museli Spartu porazit a nakoplo nás to," upozornil Petržela.

"Novináři nás kritizovali, že jsem dole, že nejsme tým, že někteří kluci jsou za zenitem a nejsme hladoví po úspěchu. Byla to motivace navíc," přidal stoper Jan Baránek, jenž vstřelil v 72. minutě úvodní gól.

"Poslední dva zápasy nevyšly výsledkově, ale herně to nebylo ono ani předtím. Pak jsme dostali dvě facky, které nás probraly a jsem rád, že přišla zrovna Sparta, protože jsem tušil, že nám takový zápas může jen pomoc," dodal Ďuriš.

Plzeňští hráči udělali radost i trenéru Krejčímu, který však po nich bude chtít podobné výkony pravidelně. "Jsem rád, že jsme to zvládli po prohře v Brně, která mi dosud leží v žaludku. Přesvědčil jsem se o tom, že to v hráčích je, jen na ně musíme být přísnější, aby takový výkon nepředváděli jen ve šlágrech. Musím před kluky smeknout, co dnes předvedli. Musíme ale tento náročný fotbal hrát pravidelně. Pak budeme úspěšní," uvedl Krejčí, jehož svěřenci vedoucí Spartu v tabulce bodově dotáhli.

Podle Petržely rozhodla hlavně větší agresivita a důraz v soubojích. "Sparta nemá takové důrazné hráče. Má výborné fotbalisty, kteří umějí dát přihrávku a vystřelit, ale my jsme důraznější. Nahecujeme se na ně a zatím to funguje," prohlásil reprezentační záložník.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články