Zpět na » » Pavlenka: Úvod jsme podělali, darovali jsme Dukle úplně všechno

- Pavlenka: Úvod jsme podělali, darovali jsme Dukle úplně všechno

Pavlenka: Úvod jsme podělali, darovali jsme Dukle úplně všechno © fcb.cz - Baník Ostrava v utkání s Duklou Praha

0

Líbilo se

15.09. - Brankář fotbalistů Ostravy Jiří Pavlenka nechápal, proč jeho tým vůbec nezvládl vstup do utkání s pražskou Duklou a už během úvodní dvacetiminutovky dostal po velkých chybách tři góly. Kapitán Baníku se zpočátku bál, aby dohrávka šestého kola první ligy pro hosty neskončila větším debaklem než 4:1.

"Bohužel jsme si to vyloženě podělali sami, protože prvních dvacet minut jsme soupeři darovali absolutně všechno, co jsme mohli. To byly zbytečně ztracené míče a ještě k tomu tři góly. Takže prvních dvacet minut rozhodlo," řekl Pavlenka novinářům.

"Já vůbec nevím, proč jsme do zápasu tak vstoupili. Balon nám odskakoval od nohy, neplnili jsme vůbec pokyny, Dukla si s námi dělala absolutně co chtěla. Já se modlil, aby to neskončilo úplným debaklem, protože těch prvních dvacet minut to tak vypadalo," doplnil třiadvacetiletý gólman.

Ostrava po šesti kolech zůstala poslední s jedním bodem a podle Pavlenky si všichni musí sáhnout do svědomí. "Musíme to zlomit zodpovědností. Když si na trávníku někteří hráči dělají, co chtějí, tak to dopadá tak, že si góly dáváme sami," upozornil Pavlenka.

Po závěrečném hvizdu si fanoušci Baníku vyžádali, aby za nimi fotbalisté přišli diskutovat do sektoru hostů. Hráči je po několikaminutovém váhání poslechli. "Kluci měli trochu obavy z toho, co se stalo po Rýmařově (fanoušci po vyřazení z domácího poháru fyzicky napadli ostravské hráče). Já tam šel jako kapitán, bavil se s nimi, tak jsem pak zavolal spoluhráče a všechno proběhlo v pohodě," přiznal Pavlenka.

"Byla řeč o tom, že za námi pořád stojí a bavili jsme se o různých věcech. Padlo tam i pár ostrých slov, ale v momentální situaci se nemůžeme divit, protože to, co jsme předvedli první poločas, nemělo s výkonem nic společného. Příjemné to není, protože situace s fanoušky i s vedením není jednoduchá. Jsme poslední, prohráváme, nedaří se na hřišti. Je to jedno s druhým," doplnil mládežnický reprezentant.

Baníku podle něj nepomohlo ani to, že až těsně před utkáním s Duklou mu FAČR odblokovala přestupy, takže trenér Radomír Korytář musel na poslední chvíli měnit sestavu a začlenit nové posily. "To také asi není úplně nejlepší situace, když před zápasem ještě člověk neví, kdo nastoupí. Hodně hráčů se prostřídalo, takže to ještě bude chtít nějaký čas, než si to sedne. Ale my už ten čas nemáme," dodal Pavlenka.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články