Zpět na » » Škoda věří, že mu kapitánská páska pomohla ke gólům i výhře

- Škoda věří, že mu kapitánská páska pomohla ke gólům i výhře

Škoda věří, že mu kapitánská páska pomohla ke gólům i výhře © slavia.cz - Milan Škoda

0

Líbilo se

17.08. - Útočník pražské Slavie Milan Škoda dvěma góly přispěl k jasné výhře 4:0 nad Jihlavou. Devětadvacetiletý fotbalista věří, že k prvnímu vítězství v sezoně i vlastním trefám mu pomohla také kapitánská páska, kterou od začátku navlékl v soutěžním utkání Slavie poprvé.

"Měl jsem ji poprvé v mistrovském zápase. Je to taková větší zodpovědnost za tým, ale mě to spíš pomohlo. Věřím, že to tak bylo," řekl Škoda po utkání čtvrtého ligového kola novinářům.

Nepočítá však s tím, že mu páska zůstane natrvalo, protože proti Jihlavě jen zaskakoval za zraněného kapitána Martina Latku a jeho prvního zástupce Karla Pitáka, jenž zůstal na lavičce. "Když budou příště připraveni, asi kapitánem nebudu," uznal Škoda.

V Edenu se poprvé prosadil v osmé minutě hlavou po rohu, v 65. minutě pak povedenou střelou uzavřel skóre. "Já jsem dostal dobře sklepnutý balon od Míni (Milana) Černého, vystřelil jsem levačkou a spadlo to tam," popsal svůj druhý zásah autor čtyř ligových gólů v sezoně.

Slávisté hned tři branky dali Vysočině ze standardních situací, úvodní dvě z rohů a třetí po přímém kopu. "Standardky jsme trénovali jako před každým zápasem, ale teď jsme to výborně kopali a naštěstí nám to tam padlo," těšilo Škodu.

Přiznal, že Pražanům, kteří měli po předchozích třech kolech jediný bod, se po premiérovém triumfu v ročníku bude lépe dýchat. "Trošku úlevu určitě pociťujeme, protože jsme potřebovali vyhrát. Doma jsme ztratili v těžkém zápase bod s Libercem, pak se nám vůbec nepovedl zápas v Brně, takže jsme tohle potřebovali," konstatoval bývalý hráč Bohemians 1905.

Slavia proti Jihlavě ukončila šňůru pěti ligových porážek a porazila ji poprvé od května 2006. "Věděli jsme, že nějaká série je, ale vždycky jdete do zápasu, že chcete vyhrát. Chtěli jsme to zlomit a podařilo se to," dodal Škoda.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články