Zpět na » » Mladá Boleslav chce v sezoně více trápit Spartu, Plzeň i Jablonec

- Mladá Boleslav chce v sezoně více trápit Spartu, Plzeň i Jablonec

Mladá Boleslav chce v sezoně více trápit Spartu, Plzeň i Jablonec © fkmb.cz - Fotbalisté Mladé Boleslavi

0

Líbilo se

14.07. - Fotbalisté Mladé Boleslavi chtějí v nové sezoně minimálně obhájit čtvrtou příčku v tabulce a pokusit se být většími konkurenty Plzni, Spartě a Jablonci než v minulém ročníku, kdy na třetí Severočechy ztratili 18 bodů. Rovněž se chtějí pokusit prosadit v Evropské lize, do které vstoupí ve čtvrtek ve 2. předkole proti norskému Strömsgodsetu, i když vědí, že vzhledem k nenasazení to budou mít velmi těžké.

"Přes léto se udělal velký kus práce, z hlediska posil můžeme být spokojeni. Měli bychom tak být připraveni na další výkonnostní posun a rádi bychom více pozlobili týmy nad námi," řekl novinářům prezident klubu Josef Dufek. "Musíme jít ale krok po kroku a ten první je už teď ve čtvrtek. Od vstupu do sezony se bude odvíjet naše další úspěšnost," dodal.

Mladá Boleslav prošla přes léto výraznou obměnou. Z jarního kádru odešli například brankář Aleš Hruška, Kamil Vacek, Michal Ďuriš, Tomáš Wágner či Matěj Končal, naopak přišli gólman Róbert Veselovský, Aleš Čermák, Jakub Rada a z hostování se vrátil Jan Chramosta.

Nejslavnější posilou je bývalý reprezentant a vítěz Ligy mistrů Milan Baroš. Ten však většinu přípravy trénoval individuálně a první zápas sezony ještě nestihne. Ve středu pak má dorazit i defenzivní univerzál Vojtěch Kubista na roční hostování z Jablonce.

"Měli jsme měsíc na to, abychom se připravili. Jsem rád, že se nám povedlo nové hráče v rámci možností zabudovat. Rada ukazuje, že by nám měl pomoct ve středu hřiště. Dokáže hru usměrňovat a dodává naší hře to, co nám v minulosti chybělo. I Čermák je hodně šikovný. Pak samozřejmě Baroš, který sice teď má individuální režim, ale brzy se zapojí a svými zkušenostmi nám pomůže," řekl trenér Karel Jarolím.

Velkou posilou se ukazuje i navrátilec z Plzně Chramosta, který byl v přípravě s pěti góly nejlepším střelcem. "Doufám, že si to nevystřílel. Mám z něj radost, ale hlavní je, abychom dobře fungovali jako tým, ať už góly střílí kdokoli," dodal Jarolím.

Středočeši v přípravě sehráli sedm zápasů, z nichž pět vyhráli a nastříleli v nich 20 branek. "Věřím, že ty výsledky z přípravy budeme schopni potvrdit i v soutěžních zápasech. V lize chceme obhájit pozice zaručující start v evropských pohárech. A také bych rád zlepšil herní projev, aby to bylo na koukání, abychom hráli více ofenzivně," řekl trenér Jarolím.

V úspěšnou sezonu věří i kapitán Lukáš Magera. "Všichni jsme připraveni a ochotni udělat vše pro to, abychom byli úspěšní. Musím poděkovat vedení, že přivedlo hráče, abychom byli ještě silnější. Tým je dobře poskládaný a můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky," prohlásil mladoboleslavský útočník.

Pomoci k dobrému vstupu do sezony má i nový trávník na stadionu, který se od nového ročníku přejmenuje na Adidas Arénu.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Příští rok jsem zvědavý hlavně na Jablonec.. jdou solidně nahoru

CantonaErik

převapuje mě, že neřešili nijak obranu...záloha OK, útok se taky dá, do brány mohli zkusit zase hrušku nebo švengra, ale ta obrana, jedině že by vyhrávali 5:4 jinak je nepotrápí Smajlík 3

KoRnFlakeS
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články