Zpět na » » Baník v derniéře na Bazalech remizoval s Duklou 1:1, Plzeň porazila Příbram 5:2

- Baník v derniéře na Bazalech remizoval s Duklou 1:1, Plzeň porazila Příbram 5:2

Baník v derniéře na Bazalech remizoval s Duklou 1:1, Plzeň porazila Příbram 5:2 © fcviktoria.cz - Fotbalisté Viktorie Plzeň

1

30.05. - REVIEW Fotbalisté Ostravy v posledním utkání před stěhováním z Bazalů do Vítkovic remizovali s Duklou Praha 1:1. Domácí vedli rychlou trefou Davora Kukece, ale o vítězné loučení je deset minut před koncem připravil Jakub Mareš.

K rozlučce s Bazaly na Baník přišla nejvyšší domácí návštěva sezony a namotivovaná Ostrava necelých jedenáct tisíc diváků už ve druhé minutě rozjásala gólem. Nadýchaný Holzerův centr z levé strany prudkou hlavičkou napálil Kukec pod břevno.

Z domácí strany to byl ale nadlouho jen záblesk fotbalové moderny. Jinak totiž na hřišti kralovala Dukla, která se několikrát prokombinovala až k nebezpečnému zakončení. Berger dokonce už z protiútoku mohl Kukecovu trefu vymazat, ale jeho pohotový volej se v třetí minutě zastavil na tyči Pavlenkovy branky. Slibnou ránu agilního Čajiče, který rozjížděl většinu akcí, pak zase na dráze do sítě zablokoval jeden z domácích obránců.

Ostrava s místy fanatickou podporou fanoušků ve druhém poločase vyrovnala hru a měla další příležitosti. Při chuti byl především gólový střelec Kukec. Jeho průnik ale v 51. minutě zneškodnil Chudý, který se o čtvrthodinu nato vyznamenal i při parádních Kukecových nůžkách. Druhý gól ale Baník nedal a v závěru ho to mrzelo. Pavlenka ještě vytáhl střelu Tetoura, skoro zázračně i Bergerovu dorážku, ale pak Dukla po brejku přece jen srovnala zásluhou střídajícího Mareše.

Ostrava už vítěznou odpověď nestihla. Když navíc v závěru spustili ostravští příznivci svou pyrotechnickou show, sudí Ardeleánu zápas už minutu před vypršením devadesátiminutové hrací doby ukončil.

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v posledním 30. kole první ligy Jihlavu 3:0 a uhájili čtvrté místo tabulky zaručující start ve druhém předkole Evropské ligy. Svěřence Karla Jarolíma doma poslal do vedení na konci první půle Stanislav Klobása a náskok pojistili po změně stran Bosňan Jasmin Ščuk a kapitán Lukáš Magera.

Výsledky 30. kola Synot ligy:

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Branky: 76. Lafata (Mareček) - 37. Bratanovič (Gajič)

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:3 (0:1)
Branky: 88. Bílek - 17. Došek (Diviš), 55. Trávník (Došek), 69. Valenta

FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)
Branky: 65. Ščuk (Magera), 78. Magera (Bořil) - 45. Klobása S. (Bartl D.)

FC Zbrojovka Brno - FK Baumit Jablonec 2:3 (0:3)
Branky: 72. Sýkora, 82. Jugas (Brigant) - 6. Novák, 14. Doležal, 43. Doležal

FC Viktoria Plzeň - 1.FK Příbram 5:2 (1:2)
Branky: 32. Holenda (Kovařík), 55. Pilař (Holenda), 59. Holenda (Rajtoral), 68. Kolář (Pilař), 87. Kolář (Horváth) - 5. Bednář (Kelemen), 39. Zápotočný (Zeman)

FC Slovan Liberec - SK Dynamo Č. Budějovice 5:1 (1:1)
Branky: 35. Šural (Frýdek), 58. Šural (Bakoš), 76. Breznaník, 85. Fleišman (Šural), 89. Hadaščok (Fleišman) - 30. Řezáč

FK Teplice - FC Hradec Králové 1:3 (1:1)
Branky: 14. Takács (Hora) - 29. Petrus, 52. Mareš (pen.), 66. Vaněček

FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 2. Kukec (Helešic) - 80. Mareš (Beauguel)