Zpět na » » Jablonec ztratil důležité body v Jihlavě, Hradec Králové se bodově dotáhl na Liberec

- Jablonec ztratil důležité body v Jihlavě, Hradec Králové se bodově dotáhl na Liberec

Jablonec ztratil důležité body v Jihlavě, Hradec Králové se bodově dotáhl na Liberec © fkjablonec.cz - Fotbalisté Jablonce

0

08.03. - REVIEW Fotbalisté Jablonce odmítli přeskočit minimálně na jeden den druhou Spartu a na hřišti Jihlavy pouze remizovali 1:1, když nedokázali udržet těsné vedení a tým ze spodních pater tabulky nechali vyrovnat.

Jihlava nechtěla v tomto duelu ponechat nic náhodě a proto do něj vstoupila poměrně aktivně. Díky tomu se ve 13. minutě dostala i do první šance utkání, ve které však Tlustý svou hlavičkou pouze minul brankovou konstrukci. Se stejnou poté pořídil na druhé straně Kopic, jenž mířil o něco více přesněji, ale stále pár centimetrů chybělo.

Přes tři tisíce diváků, kteří si našli na stadion cestu, se předváděnou hrou příliš nenudili, neboť se objevovali šance na obou stranách hřiště. Ty sice nebyli příliš nebezpečné, ale alespoň se hrál oboustranně poměrně aktivní fotbal.

Nicméně první branka v zápasu, která přišla ve 32. minutě, domácí fanoušky příliš nepotěšila. Pokus jabloneckého Kopice byl sice obránci ještě zblokován, ovšem balón se odrazil k nehlídanému Crnkićovi, jenž jej s pomocí teče dopravil do Hanušovi brány.

Jablonečtí následně chtěli své vedení navýšit a dodat tak potřebný klid na své kopačky, díky čemuž Jihlavu na několik minut zatlačili k jejímu vápnu. Nicméně gól již nevstřelili a tak mohl v 54. minutě udeřit domácí celek. Šulek si navedl míč na střed hřiště a povedenou střelou z 20 metrů nedal jabloneckému brankaři šanci.

Ve zbývajícím čase se již příliš zajímavého nevyskytlo. Výjimkou bylo snad jen vyloučení jabloneckého Mingazova, který po dvou žlutých kartách odešel předčasně do kabiny.

V ostatních zápasech 19. kola české nejvyšší soutěže si poté Mladá Boleslav poradila jednoznačně 4:1 s Českými Budějovicemi. Jejich ztráty tak využil Hradec Králové, který se díky výhře na Slovácku přiblížil k nesestupovým pozicím a zároveň se bodově dotáhl na předposlední Liberec, jenž prohrál doma s Teplicemi. Severočeši se tak stále nacházejí v krizi a nevyhráli již sedm ligových utkání v řadě.

FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava 1:1 FK Baumit JablonecFK Baumit Jablonec

Branky: 54. Šulek (Kukoľ) - 32. Crnkić (Kopic)

ČK: 82. Mingazov (Jablonec)

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Kukoľ, Kryštůfek, Tlustý, Hybš - T. Marek, Kučera - Fulnek, Šulek (74. Harba), Vaculík (C) (85. Kliment) - Mešanović (62. Marcin).

FK Baumit Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Greguš, Hübschman (C) - Kopic (69. Masopust), Pospíšil (90+1. Rossi), Crnkić (59. Mingazov) - Šabala.