Zpět na » » Jihlava chce po vydařené přípravě hlavně rychlou záchranu

- Jihlava chce po vydařené přípravě hlavně rychlou záchranu

Jihlava chce po vydařené přípravě hlavně rychlou záchranu © fcvysocina.cz - Zdeněk Tulis, ředitel klubu a trenér Luděk Klusáček

0

Líbilo se

17.02. - Fotbalisté Jihlavy vstoupí v sobotu do ligového jara na půdě Bohemians Praha 1905 s ambicemi co nejrychleji se dostat z pásma ohroženého sestupem. Chtějí využít formu z přípravy, ve které prohráli jen s mistrovskou Spartou.

"Už nikdy nechceme zažít situaci, kdy jsme po devíti podzimních kolech měli čtyři body. Cíl je proto jasný - co nejdřív se na jaře dostat do klidných vod ve středu tabulky," uvedl na dnešní tiskové konferenci ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Jedenáctý tým tabulky se připravoval jak v domácích podmínkách, tak i v zahraničí, a to v tureckém Beleku. Celkem sehrál devět utkání, přičemž prohrál pouze s pražskou Spartou. "Věřím, že jsme v takové formě, že si ji dokážeme přenést z přípravy do soutěžních zápasů. Můj cíl je hrát v horní polovině tabulky," řekl trenér Luděk Klusáček, jenž se týmu ujal před začátkem zimní přípravy. Předchozí kouč Roman Kučera, který stál za vzestupem v závěru podzimu, však v realizačním týmu zůstal.

I v kádru došlo ke změnám. Tou hlavní byl odchod kreativního záložníka Lukáše Masopusta do Jablonce. Klub ukončil hostování Vlastimilu Vidličkovi z Olomouce a Václav Koloušek odešel do páté rakouské ligy. Zároveň bude asistentem trenéra u jihlavské juniorky.

Jedinou výraznější posilou je ekvádorský záložník Augusto Batioja. "Pracujeme ještě na příchodu středového záložníka. Uvidíme, jestli se nám to podaří zrealizovat do konce přestupního období," řekl Klusáček. "Více hráčů jsme nepřivedli, protože nechceme mít mužstvo přecpáno hráči, kteří by nehráli. Měli jsme jasno v tom, jaké posty potřebujeme posílit," uvedl Tulis.

Klusáček přiznal, že před zápasem v Ďolíčku nemá jasno na jednom místě v sestavě. "Pokud se nám podaří realizovat zmiňovaný transfer, nepředpokládám, že by tento hráč nastoupil v základní sestavě," řekl kouč.

V nominaci bude muset vynechat gólmana Jana Hanuše, jenž se zranil při pátečním tréninku. Chytat bude dvaačtyřicetiletý Jaromír Blažek, který v lize nastoupil naposledy loni v březnu. Vážnější je situace u obránce Ondřeje Šourka, který podle Tulise možná bude muset na operaci. Naopak po zranění bude brzy k dispozici Adam Jánoš.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články