Zpět na » » Fotbalovému stadionu ve Znojmě uzavření pravděpodobně nehrozí

- Fotbalovému stadionu ve Znojmě uzavření pravděpodobně nehrozí

Fotbalovému stadionu ve Znojmě uzavření pravděpodobně nehrozí © 1scznojmo.cz - Stadion 1. SC Znojmo

0

Líbilo se

27.01. - Znojemskému fotbalovému stadionu uzavření velmi pravděpodobně nehrozí. Na zasedání zastupitelstva to dnes řekl starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) s odvoláním na právní posudek, který si město nechalo vypracovat. Zareagoval tak na slova ředitele firmy Prostavby Jaroslava Bubly, který dosud nedostal zaplaceno 17 milionů korun za rekonstrukci trávníku z roku 2013 a pohrozil, že se obrátí na soud se žádostí o předběžné opatření, kterým by hřiště druholigového klubu uzavřel.

Peníze nedostal proto, že zadavatel opravy, občanské sdružení 1. SC Znojmo mládež, neměl zajištěné financování. "Upozorňovali jsme na to. Tehdy se ještě žádalo na ministerstvu financi, zatímco loni na ministerstvu školství. Do podmínek dotačních titulů ale momentálně žádost nespadá," řekl Gabrhel.

Bubla před týdnem ČTK řekl, že viní starostu, který stavbu spustil, přestože peníze nebyly zajištěné. "Není to pravda, k ničemu takovému jsem neměl mandát od zastupitelstva," řekl dnes Gabrhel před ostatními zastupiteli. Odpovědnost podle něj jednoznačně leží na zástupcích občanského sdružení.

Fotbalový klub, respektive sdružení, se však nyní snaží situaci společně s městem vyřešit. "Jednáme spolu a víc to v tuto chvíli nebudeme komentovat," řekl ČTK zástupce sdružení Miroslav Steinhauser. "Snažíme se dojít k řešení. Teď je nové plánovací období pro dotace. Oslovíme znovu kraj a ministerstvo školství, zda by nám s financováním nepomohli. Každopádně se k tomu budeme muset postavit čelem, pokud to bude neprůchodné," řekl Gabrhel. Pokud by však město mělo dát na rekonstrukci trávníku více než loni odhlasovaných deset procent z celkové ceny, musí to schválit zastupitelstvo. Problému se bude věnovat na příštím zasedání 23. února.

Rekonstrukce hrací plochy a pokládka vyhřívaného trávníku byla jednou ze čtyř částí komplexní opravy stadionu za 100 milionů korun. Žadatelem opravy tribun, které se kolaudovaly loni na podzim, bylo město. Na další dvě části, tedy na opravu kotelny a stavbu osvětlení, žádalo občanské sdružení. I ty by měly být co nejdříve hotové.

S rekonstrukcí znojemského stadionu se mělo začít již v létě 2013 poté, co fotbalisté postoupili do první ligy. Nesplňoval totiž požadavky fotbalové asociace. Oprava se však stále oddalovala, protože nebylo zřejmé, kdo ji zaplatí. Fotbalisté tak odehráli téměř všechny zápasy v brněnském exilu. Klubu kvůli tomu hrozil administrativní sestup, nakonec však fotbalisté nejvyšší soutěž stejně neudrželi a momentálně hrají druhou ligu.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články