Zpět na » » Atlético se sejde tento týden s Chelsea. Témata jednání? Přestup Costy, hostování Lukakua

- Atlético se sejde tento týden s Chelsea. Témata jednání? Přestup Costy, hostování Lukakua

Atlético se sejde tento týden s Chelsea. Témata jednání? Přestup Costy, hostování Lukakua © theguardian.com - Romelu Lukaku

0

Líbilo se

23.06. - Ačkoliv útočník Romelu Lukaku po vystřídání v zápase belgické reprezentace na mistrovství světa proti Rusům předvedl chování odpovídající spíš rozmazlenému děcku, pořád patří mezi útočníky o něž bude v létě velký zájem. Jeho nesporných kvalit si povšimlo i Atlético Madrid, které by ho rádo vidělo v kabině stadionu Vicente Calderóna v následující sezóně. Jako náhradu za Diega Costu.

Vedení Atlética Madrid má na tento týden naplánováno schůzku se zástupci londýnské Chelsea. Projednávat se budou hned dvě témata: uzavření přestupu Diega Costy a zároveň dojednání hostování Romela Lukakua. Madridský klub chce celou operaci oficiálně potvrdit Costův odchod až tehdy, bude-li hostování belgického reprezentanta vyřízeno.

Lukakův agent je v současné době v Brazílii na mistrovství světa, takže se čeká na jeho návrat. Nicméně podmínky hostování jsou již prakticky dohodnuty a zbývá už jen doladit některé drobné detaily. Obě strany souhlasí, neboť hráč již mnohokrát zopakoval, že za Chelsea hrát nechce. Nemyslí si, že mu dá Mourinho šanci. V Atléticu by navíc mohl velmi dobře uplatnit svůj herní styl, založený na rychlosti, síle a fyzické zdatnosti.

Co se týče Diega Costy, tak u něj je třeba dotáhnout přestup a dohodnout výslednou transferní částku. On je jediným fotbalistou, u nějž je vedení Atlética ochotno vyjednávat a nepožadovat plnou sumu výkupní klauzule, jako v případě ostatních členů kádru. Ostatně slíbilo mu to již minulou sezónu. Že hráčova kariéra bude pokračovat v Chelsea už naznačila nejen jeho lékařská prohlídka v klubu ze Stamford Bridge, ale i výroky v médiích: „Moje budocnost je víc v Chelsea, než v Atléticu“.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
LOX10 - 23.06. Odpovědět

Lukaku, Costa jediný rozdíl v tom je že Lukaku je hráč Chelsea. Jinak MS prach a bída....

LOX10
Maniks - 23.06. Odpovědět

Costu po tom, co předvedl na MS ještě chtějí? Smajlík 2

Maniks
Reklama
Reklama
Nejnovější články