Zpět na » » Ve Znojmě není prioritou okamžitý návrat do první fotbalové ligy

- Ve Znojmě není prioritou okamžitý návrat do první fotbalové ligy

Ve Znojmě není prioritou okamžitý návrat do první fotbalové ligy © 1scznojmo.cz - Fotbalisté 1. SC Znojmo

0

Líbilo se

05.06. - Po sestupu z první ligy není pro znojemský fotbalový klub prioritou okamžitý návrat do nejvyšší soutěže. Majitel Ota Kohoutek uvažuje o postupu zpět mezi elitu v horizontu tří let. Nezbytným krokem je naproti tomu dokončení rekonstrukce městského stadionu. Po odchodu Leoše Kalvody do Olomouce se také hledá nový kouč.

"Máme tři kandidáty se zkušenostmi z první a druhé ligy. Jasno bude do 23. června, kdy začneme přípravu na novou sezonu. Trenér se musí smířit s naší koncepcí," řekl ČTK Kohoutek.

Mezi adepty na trenérské místo jsou bývalí olomoučtí hráči Josef Mucha, Martin Kotůlek, Oldřich Machala a také brněnský Ludevít Grmela. Tato jména navrhl Kohoutkovi při odchodu Kalvoda.

Při tvorbě hráčského kádru chce klub spoléhat na vlastní odchovance. Po skončení ligového ročníku tým opustili útočníci Nermin Crnkič (návrat do Jablonce) a Václav Vašíček (Olomouc). Nabídku z Jablonce má brankář Vlastimil Hrubý, který ještě uvažuje o zahraničním angažmá. Na odchodu jsou obránci Jan Mudra a Josef Hnaníček, klub nepočítá s obráncem Martinem Hudcem a nejistý je další osud osmatřicetiletého bulharského stopera Todora Jonova.

"Chceme postavit tým na našich mladých hráčích, kteří mají ke Znojmu vztah, a udržet je pohromadě. Kádr doplníme jedním až dvěma zkušenými hráči," vysvětlil Kohoutek svoje plány.

Znojemský klub v uplynulé sezoně fungoval s rozpočtem ve výši okolo 30 milionů korun. Z toho zhruba šest milionů investoval do pronájmů stadionů v Brně a Jihlavě, na kterých musel odehrát domácí zápasy, a pronájmů za tréninky, neboť neměl k dispozici ani travnatou plochu na přípravu.

"Po sestupu do druhé ligy se chceme vrátit na náš tehdejší rozpočet, který se při postupu do první ligy pohyboval okolo patnácti milionů korun. Stále se nám ale nepodařilo najít dalšího strategického partnera, zatím nám pomáhá s rozpočtem výrazně město," dodal Kohoutek.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články