Zpět na » » Souhrn 29. kola GL: Olomouc porazila Znojmo 2:0, o sestupujících se ještě nerozhodlo

- Souhrn 29. kola GL: Olomouc porazila Znojmo 2:0, o sestupujících se ještě nerozhodlo

Souhrn 29. kola GL: Olomouc porazila Znojmo 2:0, o sestupujících se ještě nerozhodlo © sigmafotbal.cz - Radost hráčů Sigmy Olomouc

0

25.05. - REVIEW Dvacáté deváté kolo Gambrinus ligy mohlo výrazně napovědět o řešení sestupové tajenky, jenže místo toho celou křížovku ještě více zkomplikovalo. Slavia byla blízko výhře nad Slováckem, jenže ji pět minut před koncem ztratila a o záchranu bude bojovat až do posledního kola. Důležitý duel Olomouce se Znojmem vyhrála domácí Sigma a klokani otočili nepříznivě se vyvíjející souboj s Jabloncem.

SK Sigma OlomoucOlomouc 2:0 (1:0) Znojmo1. SC Znojmo

Branky: 35. Depetris, 84. Chorý

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Varadi, Pospíšil, Houska, Navrátil (82. Plšek) - Schulmeister (62. Zahradníček), Depetris (74. Chorý).

1. SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Buchta, Hnaníček, Mudra - Helísek, Lacko, Reljić, Zeba, Cihlář (82. Gál-Andrezly) - Crnkić.

Sigma dokázala v souboji dvou sestupujících týmu zdolat Znojmo, každopádně jistotu záchrany stále nemá. Jelikož vyhrála také Bohemka, tak Hanáci zůstávají na sestupových pozicích.

Olomoučtí hráli po celý zápas lépe a vytvořili si několik zajímavých příležitostí ke vstřelení branky, které však dlouho nemohli proměnit. Tak to platilo do 35. minuty, ve které se po několika neúspěšných pokusech prosadil David Depetris. Ten posílal míč do odkryté brány poté, co jej na něj prodloužil po rohovém kopu Varadi.

Znojmo svou pozici navíc zhoršilo tím, že Zeba fauloval Schulmeistera, za což uviděl druhou žlutou kartu a tím pádem pro něj skončil zápas předčasně. I přesto se však znojemští pokoušeli o vyrovnání, což se jim však nepodařilo. Drama které se odehrávalo na Andrově stadionu posílil také Zahradníček, který nastřelil tyč.

O definitivním vítězství Sigmy tak rozhodl až v 84. minutě Tomáš Chorý, který se stihl prosadit po pouhých deseti minutách svého pobytu na hřišti.

FK Baumit JablonecJablonec 1:2 (1:0) Bohemians 1905Bohemians 1905

Branky: 41. Čížek - 63. Rada, 90. Rada

FK Baumit Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Kubista, Novák - Kopic, Fantiš, Čížek (75. Třešňák), Loučka - Hubník, Doležal (83. Jablonský).

Bohemians Praha 1905: Berkovec - Pauschek (86. Jeremenko), Brabec, Šmíd, Kalina - Nerad (20. Hora), Jindřišek, Kuklys, Rada, Moravec - Lietava (68. N´Dekre).

Kromě olomouckých však zvítězil i tým z Vršovic, který při své severočeské misi zdolal Jablonec 2:1. Díky této výhře Klokani opustili sestupové pozice a nyní mají boj o sestup ve svých rukou.

Od samého začátku utkání byli aktivnější jablonečtí, kteří však dlouho nemohli najít účinný recept na poněkud nervózní Klokany. První velkou příležitost si poté vytvořil Doležal, který svou hlavičku nasměroval jen těsně vedle Berkovcovi svatyně.

Jablonečtí se však vstřeleného gólu přeci jen dočkali a to čtyři minuty před koncem první půle. Čížek vystřelil z hranice vápna, míč se dotkl zadní tyče a následně již zamířil do Berkovcovi brány. Ten samý hráč mohl skórovat i v 52. minutě, ovšem tentokrát jeho pokus zastavilo břevno.

Tato situace však stála pravděpodobně zatím, že se Klokani probrali a začali bojovat o otočení zápasu, což se jim nakonec podařilo. Nejprve však muselo přijít vyrovnání, které zařídil Rada, jenže se prosadil hlavou po Kalinově centru.

Následně se objevovaly šance na obou stranách, ovšem ani jeden z týmů se nedokázal prosadit. To se nakonec povedlo Bohemce, které tři body zajistil Rada. Ten přidal již druhou branku v utkání a zároveň vystřelil velice důležitou výhru.

SK Slavia PrahaSlavia 1:1 (0:0) Slovácko1. FC Slovácko

Branky: 71. Gecov - 85. Trousil

SK Slavia Praha: Černý - Dostál, Smejkal, Škoda, Neves - Nitrianský, Hrubý (67. Zmrhal), Boudjemaa, Gecov, Piták (53. Juhar) - Necid (80. Vošahlík).

1. FC Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík, Košút (36. Trousil), Reinberk - Kerbr, Šumulikoski, Valenta, Petr (68. Diviš), Trávník (77. Havlík) - Došek.

Za příjemného jarního počasí nastupovali do svého záchranářského souboje fotbalisté pražské Slavie. Soupeřem jim bylo šesté Slovácko. Soupeř na první pohled obtížně zdolatelný, avšak vzhledem k motivaci obou celků nebyla tříbodová výhra sešívaných nereálná.

Blíže k ní mohli být domácí ve 13. minutě. Gecov si pohlídal ofsajd a ocitl se sám před brankářem Hečou. Střelou po zemi ale Heču nepřekonal. Chybu slávistického záložníka mohl o pět minut později potrestat Petr, jenže mířil mimo tři tyče.

Jako na mnoha dalších stadionech se už tak dosti prořídlé tribuny dočkaly dalších ztrát. Oba kotle na protest proti politice Fotbalové asociace s koncem první půlhodiny opustily svá místa a na nich nechaly pouze transparenty s nápisem „Stop cenzuře na stadionech“.

Vrátily se až po ukončení první půle, o gól ale nepřišly. A to navzdory tomu, že v poslední pětiminutovce hřmělo na polovině domácích i hostí. Necidův pokus zastavil až pozorný gólman Heča a proti Kerbrově skákavé střele se zase zaskvěl jeho protějšek Černý.

Slávisté dokázali zahodit neuvěřitelné šance. Nejprve Gecov svým lobem netrefil branku a následně po akci dva na jednoho selhal tváří v tvář Hečovi Necid. Jeho slabá rána neměla šanci na úspěch. Jenže Slovácko trestat nedokázalo. Kerbr zasáhl pouze clonícího Dostála a o Šumulikoského hlavičku se postaral Černý.

Hosté na to doplatili v 71. minutě. To své dosavadní mizerné vystoupení napravil Gecov. Záložník červenobílých dostal ideální přihrávku do vápna od Nitrianského a střelou k tyči a vzdálenější tyč posunul Slavii směrem k záchraně.

Navýšit vedení mohlo Juhar, jenž vypálil ze střední vzdálenosti a vyplašil Heču natolik, že ten jenom vyrazil míč k dobíhajícímu Nitrianskému. Jeden z hrdinů gólového momentu ale tentokrát nemířil přesně.

Nakonec se ale sešívaní o jistou záchranu přišli. Kerbrův centr totiž využil Trousil, který zblízka propálil Černého a vyrovnal na konečných 1:1. A to ještě mohli být rádi, že v nastaveném čase Kerbr nevyužil další tutovku.

Vzhledem k ostatním výsledkům se jejich náskok na předposlední Olomouc ztenčil na dva body a o udržení v soutěži budou bojovat i v posledním kole na hřišti Baníku Ostrava.