Zpět na » » Gól neměl platit, ale Příbram měla kopat penaltu, tvrdí Damková

- Gól neměl platit, ale Příbram měla kopat penaltu, tvrdí Damková

Gól neměl platit, ale Příbram měla kopat penaltu, tvrdí Damková © 1scznojmo.cz - Fotbalisté 1. SC Znojmo

0

Líbilo se

29.04. - Podle předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damkové neměl být uznán vyrovnávací gól fotbalistů Příbrami ve včerejším duelu první ligy se Znojmem (1:1). Zároveň měl podle ní sudí v průběhu druhého poločasu odpískat dva pokutové kopy ve prospěch Příbrami.

Ke kontroverznímu okamžiku došlo ve čtvrté minutě nastavení. Všichni příbramští hráči včetně brankáře Aleše Hrušky se natlačili do vápna, kam letěl centr z rohového kopu od Martina Zemana a míč skončil v síti. A to i proto, že Hruška fauloval svého brankářského kolegu Vlastimila Hrubého.

"Vyrovnávací gól Příbrami v nastaveném čase neměl být uznán pro evidentní faul domácího brankáře Hrušky na brankáře hostů Hrubého," řekla v prohlášení Damková.

Sudí Jiří Jech měl v tu chvíli prý ztíženou situaci velkým počtem hráčů ve vápně. "Dokážu tuto chybu pochopit pouze z toho pohledu, že v pokutovém území se objeví najednou všech 22 hráčů a je těžké soustředit se v jeden moment na všechny," doplnila Damková.

Neomluvitelné jsou však podle ní chyby při neodpískaných pokutových kopech. "Měly být nařízeny dva pokutové kopy ve prospěch domácích. Jednalo se o situace ve druhém poločase. Nejprve šlo o vražení do domácího Danoského a poté o ruku ve zdi hostujícího hráče po rozehrání přímého kopu," uvedla Damková.

"Je to pro mě nepochopitelné, protože rozhodčí stál vždy blízko a inkriminované situace měl před sebou. Navíc si myslím, že to byly vcelku jasné přestupky, o kterých by ani soupeř nemohl diskutovat," dodala.

Možnost odpískání penalty pro Příbram připustil i trenér Znojma Leoš Kalvoda. "Vím, že tam bylo několik momentů na druhé straně, že tam sudí mohl písknout penaltu, ale pokud se v závěru budou dít takové věci jako při tom vyrovnávacím gólu, tak nevím, jak mám hráče motivovat," prohlásil Kalvoda na tiskové konferenci.

Inkasovaný gól v závěru Znojemské hodně rozčílil. A to nejen kvůli faulu na brankáře, ale také kvůli posunutí autového vhazování při akci, která gólu předcházela. "Nejvíce mě naštvalo vhazování, které předcházelo vyrovnání. Míč šel přímo na naší lavičku, ale vhazovalo se o 30 metrů dál až za lavičkou domácích. Pak z toho byl roh a gól," dodal Kalvoda.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články