Zpět na » » Krbeček dal Znojmu gól, aniž by se prý dotknul míče

- Krbeček dal Znojmu gól, aniž by se prý dotknul míče

Krbeček dal Znojmu gól, aniž by se prý dotknul míče © fkpribram.cz - Tomáš Krbeček

0

Líbilo se

28.04. - Příbramskému fotbalistovi Tomáši Krbečkovi se povedlo dát gól a zařídit remízu 1:1 se Znojmem, aniž by si byl vědom toho, že se dotknul míče. Hlavní podle něj ale je, že míč skončil v síti a Příbram udržela Znojmo na čtyřbodový distanc.

Ke klíčovému okamžiku došlo ve čtvrté nastavené minutě. Všichni příbramští hráči včetně brankáře Aleše Hrušky se natlačili do vápna, kam letěl centr z rohového kopu od Martina Zemana a míč skončil v síti. Podle hlasatele i rozhodčího od Krbečka, ten už si tím ale tak jistý nebyl.

"My tam skákali tři do souboje. Myslím, že to byl nakonec vlastní gól. Nejsem si vědom toho, že bych se dotknul míče. Jestli ano, tak minimálně. Opravdu nevím, od koho se to odrazilo," popisoval Krbeček v rozhovoru s novináři.

Velký podíl na jeho brance měl také brankář Hruška, který běžel podpořit spoluhráče a vytvořil tak ve vápně rozruch. "Vždy, když přijde brankář do vápna, tak tam vyvolá zmatek. Znám to, když bráním a přijde soupeřův brankář. Je to strašně nepříjemné. Upoutá pozornost, může se to od něj odrazit, takže Aldova (Hruškova) přítomnost pomohla," řekl Krbeček. "Hlavně to byl ale výborný balón od Martina Zemana. Tam stačilo jít do souboje a od někoho se to odrazí," dodal.

Hruška však kromě zmatku zřejmě pomohl ke gólu i tím, že fauloval svého brankářského kolegu Vlastimila Hrubého, který následně vehementně protestoval stejně jako lavička hostů.

"Když něco řeknu, dostanu pokutu. Budu mít zastavenou činnost. Bylo to v televizi, všichni to viděli. To musí posoudit někdo jiný, dál to komentovat nebudu," reagoval Hrubý, který od sudího dostal žlutou kartu stejně jako jeho dva spoluhráči na lavičce. Trenér Leoš Kalvoda byl navíc vykázán na tribunu.

Pro Krbečka to byl třetí gól v posledních pěti zápasech, předtím přitom čekal na trefu dlouhých 18 měsíců. "Jestli mi ten gól připíšou, tak bude třetí. Zaplať pán bůh za to. Ale je jedno, kdo dává góly, hlavně abychom se zachránili," dodal Krbeček.

Podle něj potřebuje Příbram ještě čtyři body, aby měla absolutní klid. "Teď jedeme na Slavii a pak máme Jablonec. Samozřejmě bychom chtěli uhrát šest bodů, ale čtyři by měly stačit, abychom byli zachráněni. Hlavní je, že jsme dnes udrželi Znojmo na čtyřech bodech od nás, jak tomu bylo před zápasem," doplnil Krbeček.

To pro znojemské hráče byl vyrovnávací gól těžkým direktem, protože byli blízko, aby utnuli sérii sedmi zápasů bez výhry a dostali se z pásma sestupu. "Celý zápas jsme vedli a když dostanete takový gól v nastavení, tak je to zklamání. Případná výhra nás mohla strašně moc pozvednout," litoval Hrubý.

Mrzelo ho, že Znojmo po dobrém výkonu z první půle od 60. minuty zalezlo do obrany. "Přitom jsme věděli, že Příbram má dobré standardky a centry. Bohužel jsme jednu neuhlídali," řekl.

Stále však věří, že se záchrana Znojmu povede. "V průběhu sezony jsme ukázali pozitivní tvář a věřím, že ji ještě ukážeme. Zbývají čtyři kola a máme štěstí, že je v boji o záchranu namočeno více klubů. Zabereme a uvidíme," dodal Hrubý.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články