Zpět na » » Sparta opět nezaváhala, jihomoravské derby vítěze nenašlo

- Sparta opět nezaváhala, jihomoravské derby vítěze nenašlo

Sparta opět nezaváhala, jihomoravské derby vítěze nenašlo © sparta.cz - Ladislav Krejčí (Sparta Praha) se raduje

0

06.04. - REVIEW V neděli byly na programu hned čtyři zápasy v rámci 23. kola Gambrinus ligy. Ty mimo jiné nabídly souboj první Sparty, jihomoravské derby či utkání týmů, které bojují o záchranu. Snad největším překvapením bylo vítězství ve skvělé formě nacházející se Jihlavy, která porazila třetí Mladou Boleslav. Ta nyní bude mít ještě hodně práce, aby pro sebe udržela průběžné třetí místo.

Spartě stačil k vítězství nad Slováckem jediný gól

Vedoucí celek ligy zavítal do Uherského Hradiště, kde se střetl s místním Slováckem. To se hodně dlouho proti favoritovi drželo a dalo by se říci, že po celých úvodních pětačtyřicet minut se hrál vyrovnaný fotbal.

Ve druhé polovině však již Sparta přidala více na obrátkách a začala být lepším týmem na hřišti. To přineslo své ovoce v 59. minutě, ve které našel Bořek Dočkal Krejčího, který se při zakončení nemýlil a překonal Heču v bráně Slovácka.

Jednogólové vedení nakonec vydrželo Spartě až do závěrečného hvizdu a ta si tak připsala další tři body, díky nimž stále směřuje neohroženě za ligovým titulem. Nyní se již může připravovat na šlágr jarní části sezóny, neboť v sobotu je na programu pražské derby mezi Spartou a Slavií.

Branka:59. Krejčí (Kadeřábek)

Jihomoravské derby vítěze nepřineslo

V nedělní odpoledne se také odehrál zápas mezi Znojmem a Brnem, ve kterém byla Zbrojovka hostujícím týmem na svém vlastním stadionu.

V tomto utkání se to nejzajímavější událo až v poslední dvacetiminutovce. V 70. minutě byl nejprve vyloučen znojemský Košťál a o minutu později šlo Brno do vedení zásluhou Zeby. Pro tohoto hráče se jednalo o velice zajímavé utkání, neboť se prosadil pouhou minutu po příchodu na hřiště. Tím však nic nekončilo a tento hráč stihl v následujích pěti minutách obdržet dvě žluté karty, po nichž následoval předčasný odchod do sprch.

Jeho ještě za následujících deset minut následoval Hnaníček, načež Znojmo hrálo na samý závěr zápasu přesilovku 10 na 9. Této početní výhody dokázal v 88. minutě využít Marković, jenž upravil na konečných 1:1.

Branky:71. Zeba - 88. Markovič (Zavadil)

Jihlava i Olomouc zvítězily shodně 2:1

Jak je zmíněno již na začátku, velké překvapení se zrodilo v Jihlavě. Tam jako favorit přijížděla Mladá Boleslav, která však nakonec odjížděla s prázdnou. Za domácí Jihlavu se prosadili Jungr s Harbou, zatímco za Boleslav pouze korigoval výsledek utkání Štěpán Koreš, který upravil na konečných 1:2 v neprospěch mladoboleslavských fotbalistů.

Branky:33. Jungr (Vaculík), 50. Harba (Jungr) - 61. Koreš

Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Sigmou a Bohemians 1905. Při tom to byl ve skutečnosti pražský celek, který vstřelil dva góly. Bohužel pro Klokany se však Krch trefil do vlastní sítě, čímž zvyšoval již na 2:0 pro Olomouc. První branku vstítil patnáct minut před touto událostí Pospíšil. V nastaveném čase se sice prosadil Jakub Hora, jeho gól však přišel příliž pozdě a pouze zmírnil prohru Bohemky.

Branky: 53. Pospíšil, 69. Krch (vla.) - 90+1. Hora