Zpět na » » Plzeň rozstřílela pražskou Duklu a upevnila si první místo

- Plzeň rozstřílela pražskou Duklu a upevnila si první místo

Plzeň rozstřílela pražskou Duklu a upevnila si první místo © fcviktoria.cz - Horváth se raduje se spoluhráči

0

17.03. - AKTUALIZOVÁNO Poslední Teplice zavítali do Jablonce, kde nakonec uhráli bezbrankovou remízu a dočasně se jim podařilo uniknout ze sestupových pozic. Naopak Jablonec ztratil důležité body v boji o Evropské poháry. Sparta se po výhře nad Hradcem vrátila zpět na druhé místo. V posledním nedělním zápase rozstřílela Plzeň pražskou Duklu 4:0.

FK Baumit Jablonec - FC Teplice 0:0

Zápas těchto dvou klubů ze severní části Čech odstartoval dle předpokladů převahou domácího Jablonce. Ještě v průběhu prvního poločasu však Teplice hru vyrovnali a chvílemi Jablonec dokonce i přehrávali. Pět a čtyřicet minut však bylo oběma týmům málo a v prvním poločase diváci v Chance aréně branku neviděli.

Druhá půle začala v podobné duchu jako ta první, tedy větší aktivitou domácích, avšak ti se ani tentokrát nedokázali propracovat k vážnější šanci. Naopak, na Teplické straně dnes dobře fungovala souhra dvojice Litsingi - Ljevakovič, která si vytvořila v každém poločase po jedné výraznější šanci, chybělo však zakončení. To bylo však také celkem vše, co Teplice dnes předvedli. Jejich hra spočívala hlavně v bránění se aktivitě domácích a spoléhání na brejkové situace.

Ani Jablonec se, i přes svůj velmi aktivní výkon, prosadit nedokázal a ztrácí tak důležité body v boji o titul a Evropské poháry. Teplice si také remízou příliš nepomohli, ze sestupových pozic sice o bod unikli, ale v případě dnešní neprohry Hradce se do nich zase vrátí.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák, T. Jablonský - Kopic (87. Pázler), Zoubele (62. Vaněk), Piták, Loučka, Čížek - Třešňák (66. Hubník).

FK Teplice: Grigar - Kaufman, D. Jablonský, Matula, Rosa - Vondrášek, Vachoušek (83. Vůch), Ljevakovič, Chovanec (90. Kerič) - Litsingi (89. Čajič), Jindráček.

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 1:2

Branky: 3. Štěpán - 45. Krejčí, 80. Krejčí

V tomto utkání padl gól velmi rychle. Už ve 3. minutě od úvodního hvizdu poslal domácí celek do vedení Štěpán, centrovaný míč usměrnil hlavou do horního rohu. Sparta se vyrovnání dočkala, čekala na něj však celý poločas. V samém závěru 1. půle se prosadil Krejčí, který využil velké chyby Holeše, jenž nedokázal vykopnout míč z vápna.

Druhý a zároveň vedoucí gól přidala Sparta přesně deset minut před koncem a znovu se trefil Ladislav Krejčí. Tentokrát překonal Lindra pěkným lobem z ostrého úhlu. Další gól již nepadl a Sparťané si odvážejí z Hradce Králové plný počet bodů, díky tomu se dostávají zpět na druhé místo v tabulce. Hradec díky prohře spadnul na předposlední místo.

FC Hradec Králové: Lindr - Holeš, Fukal, Jánošík, Poděbradský - Šisler (27. Schwarz), Strnad, Štěpán (81. Zelený), Harba, Halilovič - Hadaščok (74. Kulič)

AC Sparta Praha: Vaclík - Švejdík, Hybš (79. Kweuke), Zápotočný, Holek - Matějovský, Krejčí, Kadlec (85. Hušbauer), Vácha - Přikryl (63. Bednář), Lafata

FC Viktoria Plzeň - FC Dukla Praha 4:0

Branky: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov

V posledním utkání tohoto víkendu přivítala favorizovaná Plzeň pražskou Duklu, která na jaře ovšem ještě neprohrála. Dukla však hrála celý zápas v deseti, neboť již v první minutě utíkal sám nabránu plzeňský Tecl a hostující obránce Vorel ho zastavil za cenu červené karty.

Plzeň svou roli favorita plnila a již v patnácté minutě šla do vedení. Ďuriš nejprve obešel dva bránicí hráče Dukly, následně odcentroval přesně na Bakošovu kopačku a ten již doťukával míč do odkryté brány. Přestože hrála Dukla v deseti, mohla vyrovnat. Tecl ve vápně zahrál rukou a byla nařízena penalta, ránu Pospěcha však skvěle vychytal Kozáčik.

Druhou branku Viktorky přidal po hodině hry Čišovský, jež si vyskočil na centr Pavla Horvátha a hlavou zamířil přesně pod břevno. Aby toho nebylo málo, tak v 86. minutě rozradostnil fanoušky domácích ještě Kovařík, který zakončoval, po sklepnutí Daridy, do prázdné brány. A trvalo pouze pár vteřin než Adamov zvýšil již na 4:0. Tentokrát dostal přihrávku od Tecla a nikým nehlídán, neměl problém zakončit.

Díky dnešní výhře si Viktoria drží stále náskok tří bodů na druhou Spartu. Dukla zůstává na své šesté pozici.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Darida (89. Končal) - Ďuriš (87. Zeman), Bakoš (68. Adamov), Kovařík - Tecl

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Vrzal, Štětina - Hašek, Kalouda, Gedeon, Berger (46. Přeučil) - Borek, Pospěch (78. Marek)