Zpět na » » Mladá Boleslav bude bojovat o poháry, Dukle dojde dech

- Mladá Boleslav bude bojovat o poháry, Dukle dojde dech

Mladá Boleslav bude bojovat o poháry, Dukle dojde dech © - Hráči Mladé Boleslavi

0

Líbilo se

22.02. - Dnešním dnem startuje druhá polovina Gambrinus ligy a my Vám přinášíme další představení dvou klubů. V tomto článku najdete kluby, které se umístili na 5. a 6. místě.

FK Dukla Praha (6. místo)

Dukla se vrátila do nejvyšší soutěže vloni, kdy dlouhou dobu hrála spíše v ústraní, hlavně ve druhé lize. Ovšem od svého návratu předvádí poměrně přesvědčivé výkony, což potvrdil i letošní podzim, ve kterém se umístila na šestém místě.

Za všech šestnáct kol prohráli Pražané pouze čtyřikrát, sedmkrát remízovali a hned pětkrát si dokázali připsat tříbodový zisk. Nyní tak mají 22 bodů a jsou stále ve hře o Evropské poháry.

Odchody

Z Dukly odešla v zimní pauze trojice hráčů, jedná se o Jana Pázlera (konec hostování a návrat do Jablonce), Radima Nečase (hostování v Pardubicích) a Tomáše Pospíšila (hostování v Pardubicích).

Příchody

Do Dukly přišla v zimě pouze dvojice hráčů, jmenovitě to jsou - Jakub Sklenář (přišel z hostování v Pardubicích) a Néstor (přestup ze španělského Olímpicu Xàtiva)

Tip redaktora

Dukla byla na podzim sice poměrně rozjetá, ale současné tempo neudrží a nakonec se trochu propadne. Na konci ročníku bude na deváté pozici.

FK Mladá Boleslav (5. místo)


Mladoboleslavští fotbalisté se pravidelně umisťují na vyšších pozicích nebo nejhůře v klidném středu tabulky a ani letošní podzim nebyl výjimkou. Přeci jen, Boleslav je po podzimu pátým nejlepším fotbalovým klubem v České republice.

První polovina sezóny se sice moc nepovedla a byly střídány spíše úspěchy a neúspěchy. Konec podzimní části se však Boleslavi více než vyvedl a tým z města automobilů si v posledních třech kolech připsal tři výhry.

Odchody

V zimní pauze odešla trojice hráčů a to Martin Fillo do Plzně, Kerem Bulut do tureckého Akhisar Belediyespor a Marek Kulič do Hradce Králové.

Příchody

Stejný počet hráčů přišel, zde se jedná o, ještě nedávno kapitána Hamburku, Davida Jarolíma, z plzeňské Viktorie příchozího Františka Ševinskýho a jako poslední přišel z polské Zagłębie Lubin Roman Sloboda.

Tip redaktora

Mladý Boleslavi se jarní část vydaří více než ta podzimní, což se také projeví na umístění v tabulce, kdy poskočí o jedno místo nahoru a umístí se tak na čtvrté pozici.

Autor: Hladík Josef

Kam dál?

Redakce / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články