Zpět na » » Gambrinus liga: Teplice v tabulce mírně poskočí

- Gambrinus liga: Teplice v tabulce mírně poskočí

Gambrinus liga: Teplice v tabulce mírně poskočí © fchk.cz - Radost hráčů a fanoušků Hradce

2

Líbilo se

20.02. - Už jen několik dní zbývá do začátku jarní části Gambrinus ligy. Přinášíme Vám představení jednotlivých klubů české nejvyšší fotbalové soutěže. V každém článku tohoto seriálu najdete vybrané dva kluby podle umístění po podzimní části sezóny od 16. místa.

FK Teplice (14. místo)

Klubu ze severu Čech, Teplicím, se podzimní část ligy vůbec nevydařila. Tento klub, který se obvykle umisťuje hlavně v klidném středu tabulky, zažil svůj nejhorší podzim za posledních několik let.

I přes počáteční výhru v prvním kole s Mladou Boleslavi, dokázali Tepličtí další tři body získat až v 10. kole s Jihlavou. Mezitím však fasovali, hned dvakrát, po čtyřech brankách v jednom utkání, což také přispělo k tomu, že se hlavní trenér Lukáš Přerost rozhodl rezigovnat na svou pozici. Nahradil ho Zdeněk Ščasný, který se vrátil do ligy po třech letech.

Také s jeho pomocí se tepličtí fotbalisté dokázali výsledkově zvednout a dostali se ze sestupových pozic na 14. místo ligové tabulky.

Odchody

Jediný, kdo z kádru odešel, byl bývalý kapitán Petr Lukáš, se kterým kouč Ščasný již nepočítal.

Příchody

Kádr v zimní pauze posílili pouze dva hráči. Navrátilec Josef Kaufman, který se vrátil do Teplic z pražské Slavie. Druhou posilou je konžský záložník Francis Litsingy.

Tip redaktora

Teplice se již na konci podzimní části začali postupně herně zvedat a svou úspěšnost na jaře ještě navýší. Po 30. kole se tedy umístí na jedenáctém místě.

FC Hradec Králové (13. místo)

Tým, který pochází z východní části Čech. Hradec Králové předváděl v minulé sezóně, kdy do nejvyšší soutěže postoupil, poměrně sympatické výkony. Podzimní část však již byla podstatně horší a „Votroci“ bojují spíše o své další setrvání v Gambrinus lize, když jsou se šestnácti body stejně úspěšní jako Tepličtí fotbalisté. Mají tak náskok pouhého jednoho bodu na předposlední Dynamo.

Hradec si první výhru si do tabulky připsal až v sedmém kole, když 2:0 porazil Zbrojovku Brno. Do konce podzimu dokázal Hradec Králové uhrát ještě další dva tříbodové výsledky, k tomu přidal šest porážek a společně s Příbramí, Jihlavou a Duklou mají na svém kontě největší počet remíz, kterých bylo celkem sedm.

Odchody
V zimní přestávce odešli dva hráči. Prvním byl Rus Aleksej Jedunov, kterému skončila smlouva. Následoval ho Jan Hodas, který byl poslán na hostování do nedalekých Pardubic.

Příchody

Za největší zimní posilu Hradce je považován útočník Marek Kulič, bývalý útočník Mladé Boleslavi nebo také Sparty. Následně přišli na hostování - z Jablonce Dominik Simerský a ze Zlína Tomáš Hájek.

Tip redaktora
Votroci se i díky Kuličově příchodu herně pozvednou a jarní část se jim vydaří o trochu více než ta podzimní. Jejich pozice však zůstane nezměněná a skončí na současné, třinácté pozici.

Autor: Hladík Josef

Kam dál?

Redakce / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články