Zpět na » » Souhrn 10. kola GL: Sparta si poradila s Baníkem, Plzeň padla v Příbrami

- Souhrn 10. kola GL: Sparta si poradila s Baníkem, Plzeň padla v Příbrami

Souhrn 10. kola GL: Sparta si poradila s Baníkem, Plzeň padla v Příbrami © slavia.cz - Fotbalisté Slovácka zvítězili na svém hřišti 3:0 nad Slavií

0

08.10. - REVIEW Fotbalisté Plzně nečekaně padli v Příbrami, která se raduje z první výhry. Slovácko si na svém stadionu pohodlně smlslo na pražské Slavii, kterou zdolalo 3:0. Olomoucká Sigma díky Ordošově penaltě veze všechny body z Boleslavi. Brnu zajistil výhru v samotném konci Přerovský, Lafata dvěma góly porazil Budějovice. Sparta si lehce poradila s ostravským Baníkem.

FK Dukla PrahaDukla 1:0 (1:0) HradecFC Hradec Králové

Branky: 22. Pospěch

Fotbalisté pražské Dukly zdolali doma Hradec, přičemž zisk tří bodů zažívají podruhé v sezoně. Naposledy se tak stalo před téměř dvěma měsíci. Hradec pokračuje v nevýrazných výkonech, stále je velmi blízko sestupových pozic.

Úvod zápasu ukázal, že na sebe narazily celky, které nyní neoplývají herní pohodou. Hrálo se prakticky bez šancí, a tak hned ta první výrazná příležitost skončila gólem. Po rohovém kopu se míč dostal k Pospěchovi, jenž zblízka v pohodě uklidil míč do sítě. Ve 30. minutě byla Dukla blízko ke skórování znovu z rohového kopu, nicméně Borek v nadějné pozici mířil nepřesně. Po změně stran dvakrát dobře zahrozili hosté, zejména při střele Haliloviče měl domácí brankář Rada co dělat, aby míč vytěsnil mimo tři tyče. Závěr zápasu si svěřenci trenéra Kozla pohlídali a vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem.

1. FC Slovácko1. Slovácko 3:0 (2:0) Slavia PrahaSK Slavia Praha

Branky: 3. Hlúpik, 45. Kovář, 77. Volešák (pen.)

V sestavě sešívaných chyběl zraněný tahoun Latka, který před týdnem rozhodl derby, a v obraně to bylo obrovsky znát. Čontofalského neprůstřelnost byla již po třech minutách v tahu! Hlúpik využil Reinberkův centr a špatného Juharova postavení a zajistil svému celku bleskové vedení.

Poté přišla série šanci hostů. Nitrianský si ale vylámal zuby na Melichárkovi, tak samo Cicman a Kisel! Domácí brankář svůj tým opravdu držel. V poslední minutě první půle tak Slovácko Pražany za neproměněné šance potrestalo. Mladý útočník Marián Kovář proběhl mezi Hubáčkem a Juharem a přehodil Čontofalského.

V 77. minutě potvrdil svůj skvělý výkon znovu Kovář. Juhar, kterému se zápas vůbec nepodařil, slováckého útočníka podrazil a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Volešák a svým čtvrtým gólem v sezóně se stal nejlepším týmovým střelcem.

Jestliže byli svěřenci kouče Rady poslední dobou chváleni za kvalitní defenzivu, dnešek si za rámeček rozhodně nedají. Ukázalo se, jak moc platný a důležitý je pro tým Martin Latka. Po vypadnutí z poháru v Ústí nad Labem, tak přišel další tvrdý direkt.

FK Mladá BoleslavMladá Boleslav 0:1 (0:1) Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc

Branky: 32. Ordoš (pen.)

Mladoboleslavský kouč Minář zvolil velmi ofenzivní sestavu, de facto se čtyřmi útočníky. Sigma postrádala svého kapitána a vůdce zadních řad, Aleše Škerleho, kterého ve stoperské dvojici s Dreksou nahradil mladý Šindelář.

Dlouhé minuty se na hřiští nic zajímavého nedělo. Nedá se říci, že by hra postrádala tempo, ale nekvalita obou mužstev mohla za nevytváření si žádných šancí. To prolomil až ve 27. minutě domácí Nešpor, který využil zaváhání Šindeláře a a z úhlu postupoval na Blahu. Toho zkusil překvapit ostrou ranou na přední tyč, olomoucký brankář se však nachytat neneachal.

Gólová situace však přišla na straně druhé. Pospíšil drze pronikl do pokutového území a Dosoudil jej nešikovným skluzem fauloval. Zákrok se stal přesně na hraně pokutového území, rozhodčí však neváhal ukázat na penaltový puntík. Míč si postavil Ordoš a podobně zkušeným způsobem ala Balotelli vystřelil Sigmě vedení. Svým osmým gólem se dotáhl na čelo tabulky střelců. Devětadvacetiletý reprezentační náhradník mohl přidat pojistku v nastaveném čase první půle, hlavou však zblízka trefil v těžké pozici jen boční síť.

Mladoboleslavští hráči vtrhli do druhé půle s velkou vervou. V 59. minutě trefil dokonce Fillo břevno! Po rohovém kopu se následně ke krásné střele v pádu dostal Kúdela. Blaha však těžký míč na čáře vyrazil. Dalšíšance již utkání nenabídlo, Sigma si veze velmi cenné body z horké venkovní půdy.

FK Baumit JablonecBaumit Jablonec 2:1 (1:1) České BudějoviceSK Dynamo České Budějovice

Branky: 24. a 87. (pen.) Lafata - 11. Řezníček

Domácí favorit začal utkání velmi špatně. V 11. minutě totiž Budějovice vyrazily do rychlého protiútoku, který po centru Riegela úspěšně zakončil Řezníček. Jenže domácí vrhli všechny síly do útoku a zanedlouho bylo vyrovnáno. Svou formu ve 24. minutě potvrdil kanonýr Lafata, který využil Otepkovy slabé malé domů.

V druhém poločase držel hosty nad vodou zejména brankář Daněk, který vychytal spoustu možností jabloneckých hráčů. Gól přišel až v tři minuty před koncem. Lafata proměnil pokutový kop a rozhodl o výhře Baumitu. Budějovický Řepka dostal za protesty nejdříve žlutou a poté i červenou kartu a musel do sprch.

FC Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno 2:1 (0:0) Slovan LiberecFC Slovan Liberec

Branky: 56. Zavadil, 90. Přerovský - 77. Bosančič

Domácí nastoupili poprvé bez zraněného kapitána Švancary a v útoku to bylo znát. První půle ale příliš šancí nenabídla. Až pět minut před jejím koncem centroval Rabušic a Šural pěknou rybičkou trefil tyč.

Zbrojovka se zkraje druhé půle dostala do vedení. To když Zavadil poslal odražený míč na hranici šestnáctky přesně k tyči. Poté se dostal do hry Miloš Bosančič, který v 77. minutě vyrovnal. Jeho centr si srazil do vlastní brány domácí brankář Radek Petr. Tři minuty před koncem odkráčel ze hřiště Lukáš Vácha, který stáhl rukou unikajícího Lutonského. A Brno stihlo přesilovku využít. V 90. minutě si ve skrumáži těl nejlépe počínal Přerovský a rozhodl o brněnském vítězství!

FK TepliceFK Teplice 3:1 (1:1) Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava

Branky: 10. Vůch, 60. Jarolím, 90. Podaný - 42. Tecl

Nové koště dobře mete. To se potvrdilo v utkání Teplic s Jihlavou, které domácí zvládli a vyhráli poprvé od prvního kola. Pro nováčka z Vysočiny jde o druhou porážku v sezoně, i po nezdaru se drží v horní polovině tabulky.

Teplice potřebovaly dobrý úvod a to se také stalo. V 10. minutě se po přízemním centru z levé strany dostal míč k Vůchovi, který poslal domácí do vedení. Jinak ale tradičně prořídlé tribuny na Stínadlech moc příležitostí neviděly. Až tři minuty před přestávkou měli příležitost fotbalisté Jihlavy a hned skórovali. Po závaru ve vápně míč dopravil do sítě kanonýr Tecl.

Na domácích fotbalistech však byla vidět větší touha po vítězství, což se odráželo i na herní aktivitě. Po hodině hry proto přišla odměna v podobě gólu Jarolíma, který perfektně zahrál přímý kop. Teplice chtěly přidat další gól, v 84. minutě Mahmutovič trefil spojnici břevna a tyče. Potvrzení výhry se domácí přece jen dočkali. O šest minut později byli domácí hráči v přečíslení, které vyřešil Podaný gólem na konečných 3:1.

1. FK Příbram1. FK Příbram 1:0 (1:0) Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň

Branky: 18. J. Mareš

Obrovské překvapení se zrodilo na stadionu v Příbrami. Domácí vyhráli poprvé v sezoně, když jediným gólem zápasu zdolali favorita z Plzně. Odpoutali se tak z poslední príčky, Plzeň nevyužila možnost dostat se na první místo tabulky.

Hosté se od úvodních minut snažili mít vývoj zápasu pod kontrolou a diktovat tempo hry. To se jim sice dařilo, ale bez vážnější příležitosti. V 18. minutě navíc nečekaně inkasovali. Po akci na levé straně se míč dostal k Marešovi, který po závaru poslal míč do odkryté branky. Od té doby to byl souboj plzeňské ofenzivy s příbramskou defenzivou. Ta se mohla opřít o parádní zákroky brankáře Hrušky, jenž postupně vychytal Rajtorala a ve druhé půli také Ďuriše. Hostující Hanousek zase podařenou střelou mířil těsně nad břevno.

Zejména ve druhém poločase tlak Plzně sílil, příbramští hráči usilovně bránili těsný náskok a případně se snažili využít možnosti k brejkům. Viktoria bojovala do posledních minut alespoň o bod, už v nastaveném čase se k další příležitosti dostal Rajtoral. Jenže skvělý gólman Hruška plzeňského fotbalistu zase vychytal a stal se hlavním strůjcem premiérového příbramského vítězství v sezoně.

Sparta Praha 2:0 (1:0) Baník Ostrava

Branky: 16. Zápotočný, 67. Kadlec

V úvodu měl dvě šance Baník. Frydrych ale hlavou po rohu trefil jen břevno a Majtán přehazoval Vaclíka mimo.

Poté udeřila Sparta, Pamič odcentroval a Zápotočný se hlavou položil do míče, který skončil v síti. Poté měl několik šancí Václav Kadlec, jedna z jeho mnoha příležitostí však skončila mimo jiné na tyči!

Ten se ale dočkal v 67. minutě. Odražený míč zblízka akrobaticky přes hlavu poslal do sítě. Byla to jeho snad osmá střela v zápase, tolik po gólu toužil. S výsledkem už nic neudělal ani ostravský Droppa, jeho střelu Vaclík vykryl, a tak si Sparta připsala důležité body a potvrdila formu z utkání Evropské ligy.