Zpět na » » Kluby před startem GL 3/4: Naváže Dukla a Slovácko na předchozí ročník?

- Kluby před startem GL 3/4: Naváže Dukla a Slovácko na předchozí ročník?

Kluby před startem GL 3/4: Naváže Dukla a Slovácko na předchozí ročník? © fcslovanliberec.cz - Slovan Liberec - 1. FC Slovácko

0

Líbilo se

25.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Miniseriál FotbalPortal.cz věnující se jednotlivým klubům české nejvyšší soutěže pokračuje týmy, které v loňské sezoně skončily v horní polovině tabulky. Zejména pro Duklu a Slovácko šlo o úspěch. To v Jablonci myslí na vyšší příčky, Teplice mají tradičně pohárové ambice.

Severočeským klubům z Teplic a Jablonce jsou i do následující sezony dávány větší naděje na úspěch než Slovácku a Dukle Praha. Je to logické, oba severočeské týmy delší dobu potvrzují, že jsou v Česku stabilními kluby, které mají slušné ambice.

Minulá sezona se Dukle i Slovácku vydařila, nicméně právě potvrzení výkonů z loňského ročníku nebude jednoduché. Všeobecně je uznávána kvalita kádrů obou týmů, ale stále mají co dokazovat.

FK TepliceFK Teplice

Tepličtí fotbalisté tradičně vyhlašují útok na evropské poháry, ale v posledních sezonách jim unikají. Stejně tomu tak bylo také v minulé sezoně, ve které je zrazovaly nevyrovnané výkony. Mužstvo nemají v Teplicích špatné, ale stále jim chybí krůček k většímu úspěchu.

I tak neměli na severu Čech důvod výrazněji zasahovat do kádru. Angažmá v Teplicích ukončili Zoubele a Stožický, kteří zamířili do Jablonce, resp. Trnavy. Klub má i nového trenéra, místo Rady přišel Přerost. Co se týče nových posil, jde pouze o dva hráče. Z druholigové Karviné zamířil na sever Čech Jursa, ze sousedního Slovenska zkusí na Stínadlech štěstí Chovanec.

Teplice opět nebudou patřit mezi největší adepty na špičku tabulky, ale rády by nejlepší proháněly. S vyrovnanějšími výkony i kousku fotbalového štěstí by to šlo. "Chceme se pohybovat okolo předních příček, ale teď předjímat, jestli chceme hrát o poháry nebo ne, je složité. Uvidíme, jak vstoupíme do ligy. Start nás může nakopnout jinam, anebo srazit," prohlásil kapitán Petr Lukáš.

Přišli: Jursa (Karviná), Chovanec (Ružomberok), trenér Přerost

Odešli: Zoubele (Jablonec), Smejkal (Mladá Boleslav), Stožický (Trnava), Volek (Ústí nad Labem, návrat z hostování), trenér Rada (Slavia)

FK Dukla PrahaDukla Praha

Opravdu si může pogratulovat ten, kdo čekal, že fotbalisté Dukly překvapí Gambrinus ligy a skončí na šesté příčce. Mile překvapeno muselo být vedení klubu, trenér Kozel i hráči. A samozřejmě i příznivci, kteří pravidelně navštěvovali stadion na Julisce. Každopádně o žádnou náhodu či díl štěsty nešlo, Dukla si ji vybojovovala po sympatických výkonech.

Není divu, že okolo hráčů Dukly kroužily kluby s vyššími ambicemi. Trenér Kozel se bude muset poprat s odchody opor Hanouska, Švejdíka a Lietavy, jenž se vrátil z hostování ze Žiliny. Tým ale posílili zajímaví fotbalisté. Záložník Kalouda se pokusí znovu nastartovat kariéru, což by se mu v pražské Dukle moho podařit, útočník Zbyněk Pospěch má dokázat, že ještě má první lize co nabídnout.

Ani před aktuální sezonou se Dukle nijak zvlášť nevěří, zvlášť když z týmu odešli strůjci loňského úspěchu. Na druhou stranu má tým respekt a všichni už vědí, že zápasy s ním nebudou jednoduché. Podle papírových předpokladů by Dukla neměla mít sestupové starosti, ovšem stará pravda hovoří, že nejdůležitější je to, co se děje na hřišti.

Přišli: Zb. Pospěch (Slavia), Kalouda (CSKA Moskva), Hell (Slavia B), Borek (Bohemians 1905), Hoffmann (Plzeň B), Štětina (Charkov, hostování)

Odešli: Hanousek (Plzeň), Švejdík (Sparta, návrat z hostování), Lietava (Žilina, návrat z hostování)

1. FC Slovácko1. FC Slovácko

Kdyby se Slovácko v nadcházejícím ročníku prezentovalo podobnýmý výkony jako v minulém ročníku, určitě by se na jihu Moravy nikdo nezlobil. Slovácko stabilizovalo kádr a trenér Soukup si v klidu obhájil, proč se loni v létě rozhodl nepokračovat ve spolupráci s útočníkem Petrem Švancarou.

Letní změny tak byly minimální. Do mužstva přišli mladík Hoffmann z Mostu, z druholigového Ústí pak dvojici Martykán a Holek. Vedení jihomoravského klubu muselo reagovat na odchody Ondřejky, Pavelky a Valenty. Gólman Filipko se rozhodl zkusit štěstí na Slovensku, posílil Spartak Trnavu.

Fotbalisté Slovácka jdou do nového ligového ročníku se stejným cílem jako loni. Tedy nemít sestupové starosti, bavit diváky fotbalem a pohybovat se v klidném středu tabulky. Pokud se podaří ještě něco navíc, fanoušci Slovácka se rozhodně nebudou zlobit.

Přišli: Hoffmann (Most), Martykán, Holek (Ústí nad Labem)

Odešli: Ondřejka (Ml. Boleslav, hostování), Pavelka (Sparta, návrat z hostování), Filipko (Trnava), Valenta (bez smlouvy)

FK Baumit JablonecBaumit Jablonec

Po několika úspěšných letech se loni v Jablonci museli smířit s horší sezonou. Po slibném podzimu byly jarní výkony špatné a mužstvo kleslo až na konečnou osmou příčku. Ukončit angažmá na severu Čech se rozhodl František Komňacký, který podle svých slov cítil, že už je v Jablonci dlouho a tým potřebuje nový impuls.

Na jeho místo přišel Václav Kotal a s ním se udály další změny. Jablonec posílili Zoubele z Teplic, Simerský z Brna a také navrátilec Čížek z Novosibirsku. Smlouva byla ukončena Pavlíkovi a Jarolímovi, na hostování do Slavie odešel Vošahlík.

Cíle severočeského klubu zůstávají stejné, chce se pohybovat do pátého místa a zaútočit na evropské poháry. Fanoušky ale přece jen straší nepovedená generálky s druholigovým Varnsdorfem, kterému Jablonec podlehl. Kouč Kotal ji označil za výjimečný výpadek.

"Favorité jsou jednoznačně Plzeň a Sparta. Pak tam jsou ambiciózní týmy jako Liberec nebo Boleslav, kteří asi budou hrát o špičku a tam bychom chtěli patřit i my. Chceme být takovým černým koněm soutěže," nechal se na předsezonní tiskové konferenci slyšet kapitán Karel Piták.

Přišli: Zoubele (Teplice), Simerský (Brno), Čížek (Novosibirsk), M. Kysela (Inter Milán jun.), trenér Kotal (Hradec)

Odešli: Vošahlík (Slavia, hostování), Jarolím (ukončení smlouvy), Pavlík (ukončení smlouvy), trenér Komňacký (Jihlava)

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
votee - 26.07. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://gase.iprostor.cz/

votee

1.plzeň
2.sparta
3.boleslav
4.liberec
5.olomouc
6.jablonec
7.teplice
8.slovácko
9.slavia
10.dukla
11.příbram
12.budějovice
13.baník
14.jihlava
15.brno
16.hradec

fcchelsea
Reklama
Reklama
Nejnovější články