Zpět na » » Ostravští chuligáni v neděli řádili v Boleslavi, Baník vydal k incidentu prohlášení

- Ostravští chuligáni v neděli řádili v Boleslavi, Baník vydal k incidentu prohlášení

Ostravští chuligáni v neděli řádili v Boleslavi, Baník vydal k incidentu prohlášení © fkmb.cz - Mladá Boleslav - Baník Ostrava

2

Líbilo se

20.02. - Chuligáni hlásící se k Baníku Ostrava se v neděli poprali s pořadatelskou službou, která jejich řádění odnesla nepříjemnými zraněními. Vedení klubu v pondělí vydalo prohlášení, které výtržnosti odsoudilo, zároveň však odmítá princip kolektivní viny.

Co se v Mladé Boleslavi stalo? Na začátku druhého poločasu chuligán polské národnosti vyvolal nepokoje u boleslavského kotle a následně byl tvrdě zpacifikován pořadatelskou službou.

To vyprovokovalo radikální příznivce k odezvě a chtěli se ze svého sektoru dostat na hřiště, přičemž se střetli s pořadateli, z nichž tři nakonec museli odjet do nemocnice na vyšetření. Situace se uklidnila až po příchodu těžkooděnců, zadrženo bylo zhruba dvacet výtržníků.

Fanoušci i hráči Baníku pak byli v médiích za své chování zkritizovaní. Nelíbilo se jim, že fotbalisté ostravského klubu šli po utkání děkovat svým fanouškům, kteří jim v Boleslavi vytvořili domácí prostředí, a zároveň se k celému incidentu nechtěli vyjadřovat.

Klub proto v pondělí vydal prohlášení, které odsuzuje násilí a má v plánu proti němu bojovat, zároveň však důrazně odmítá, aby za chování menšiny byli odsouzeni všichni příznivci, kteří za týmem odcestovali.

PROHLÁŠENÍ FC BANÍK OSTRAVA (zdroj: fcb.cz)

V prvé řadě musíme zdůraznit, že celému vedení klubu je incidentu opravdu velice líto! V pondělí jsme se spojili s funkcionáři FK Mladá Boleslav a zajímali jsme se o zdravotní stav zraněných pořadatelů. Ještě tento týden jsme připraveni je navštívit osobně. Samotnou událost jsme si na základě všech dostupných informací a materiálů analyzovali a dospěli k těmto prvním závěrům:

1. Náš bezpečnostní tým standardně komunikuje se všemi kluby před každým zápasem Baníku na hřišti soupeře, stejné to bylo před zápasem v Mladé Boleslavi. Pořádající klub nežádal o součinnost pořadatelské služby a ani my jsme neměli informace o možném excesu. Standardně vše probíhalo i u vstupu na stadionu, bohužel následně došlo k událostem, které se vymkly kontrole. Nemůžeme se ale zbavit dojmu, že zejména v zárodku celého incidentu, aniž bychom tím chtěli omlouvat další dění, šlo ze strany domácích pořadatelů o ne zcela profesionální zásah. Proto se už intenzivně zabýváme myšlenkou na výraznější zapojení naší pořadatelské služby při zápasech na stadionech soupeřů. V této souvislosti je ovšem nutné detailně se zabývat legislativními možnostmi.

2. Odsuzujeme jakékoliv násilí na stadionech i mimo ně! Budeme aktivně a intenzivně ve spolupráci s Ligovým shromážděním a Fotbalovou asociací ČR tlačit na zákonodárce k dalším změnám legislativy. Jednoduše řečeno: ten kdo se dopustí jakéhokoliv trestného činu v souvislosti s fotbalovým utkáním, musí dostat zákaz vstupu na všechna fotbalová utkání.

3. Samotné represe a legislativa samozřejmě vše nespasí. Proto jsme vytvořili tým pro komunikaci s fanoušky zodpovědný přímo představenstvu klubu. Jeho hlavním cílem je kultivace fotbalového prostředí.

4. Odmítáme princip tzv. kolektivní viny. Baník přijelo podpořit na jeho záchranářské misi na 400 nejvěrnějších fanoušků. Těch 20 výtržníků, kteří dle vyjádření pořadatelů způsobilo celý incident, bylo v době ukončení zápasu již odvedeno mimo stadion. Naši hráči byli tedy po zápase poděkovat těm 95% věrných fanoušků, kteří jim v Boleslavi vytvořili opravdové fotbalové a domácí prostředí.“

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
caaj - 21.02. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

caaj
DeviI - 20.02. Odpovědět

Prasata z Baniku!

DeviI
betinek - 24.02. Odpovědět

Hlupáku, podívej se přesně na to, co se dělo, co to odstartovalo a v jakých normách byl zásah pořadatelů, než začneš kritizovat!

betinek

Má pravdu... nejsi ty ten chuligán náhodou?

tulenzdukly
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články