Zpět na » » Silvestrovské derby Slavia - Sparta okoření Řepka, Blažek a Štajner

- Silvestrovské derby Slavia - Sparta okoření Řepka, Blažek a Štajner

Silvestrovské derby Slavia - Sparta okoření Řepka, Blažek a Štajner © sparta.cz - Silvestrovské derby

1

Líbilo se

30.12. - Do mozaiky fotbalového roku 2011 zbývá doplnit jediný střípek, jímž je tradičně Silvestrovské derby pražských "S" na umělé trávě areálu pražské Slavie. V Edenu zazní úvodní hvizd 23. ročníku posledního fotbalového zápasu roku mezi Spartou a Slavií přesně ve 12 hodin.

Fotbalový silvestrovský den však začne už v 10 hodin střetnutím žákovských týmů obou pražských rivalů, od 11 hodin hrají veteránské výběry nad 45 let a ve 12 hodin dá hlavní rozhodčí Josef Zvonič pokyn k zahájení hlavního utkání nad 35 let.

Derby bude mít tentokrát velké koření díky novým tvářím a premiérám, věkový limit totiž splňují na straně Sparty populární bouřlivák Tomáš Řepka a brankář Jaromír Blažek, kteří na podzim ještě hráli Gambrinus ligu v letenských barvách. Do služeb Slavie se přihlásila hvězda Slovanu Liberec Jiří Štajner, jenž je odchovancem červenobílých a už v roce 1996 jim pomohl gólovou přihrávkou v dramatickém prodloužení na hřišti AS Řím nakonec až k postupu až do semifinále tehdejšího Poháru UEFA.

Zatímco Štajner v ligové kariéře pokračuje a chce bojovat o nominaci na EURO 2012, tak Řepka s Blažkem museli se Spartou své kontrakty ne právě dobrovolně ukončit. Po novém angažmá se však rozhlížejí, i když Řepkovi bude 2. ledna 38 let a Blažek oslavil 29. prosince 39. narozeniny.

Sparta je letos považována za favorita derby, i když celková historická bilance je příznivější pro Slavii. Dres Sparty obléknou také další známí ligoví matadoří Jiří Novotný, Horst Siegl, Miroslav Baranek, Vratislav Lokvenc a také Luděk Stracený, jenž dostal výjimku, protože pětatřicátiny oslaví až v roce 2012.

Štajner bude velkou posilou. "Přihlásil se nám sám, abychom na něj při pozvánkách nezapomněli. Volal, že mu bylo pětatřicet v květnu a chce hrát za Slavii," sdělil agentuře Mediafax Václav Čičatka z agentury NIO Sport, která derby organizuje. Štajner si vybral sešívaný dres, i když mohl nastoupit za oba celky. V roce 2004 totiž hostoval jako hráč Hannoveru 96 půl roku ve Spartě.

Slavia dala dohromady také velmi silné mužstvo, mezi Pavlem Kukou, Ivo Ulichem, Luďkem Zelenkou, Lubošem Kozlem a dalšími však bude chybět manažer reprezentace Vladimír Šmicer, jenž dal přednost rodině a lyžuje na horách.

"Letos nastoupí spousta mladších hráčů a uvidíme, jak to budou brát vážně. Vloni to bylo hodně vyhecované, chvílemi mi nadávali tak hrozně, že jsem chtěl zahodit píšťalku a odejít ze hřiště," prozradil s úsměvem tradiční rozhodčí duelu Josef Zvonič.

Tradiční součástí derby bude střelba na lahve šampaňského visící z břevna branky a novoroční přípitek osobností.

Petr Zikmund / mediafax.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
cupes - 04.01. Odpovědět

fantastické zápasy

http://gase.iprostor.cz/

cupes
Reklama
Reklama
Nejnovější články