Zpět na » » Svěrkoš věří, že Baníku Ostrava vystřílí na jaře záchranu v lize

- Svěrkoš věří, že Baníku Ostrava vystřílí na jaře záchranu v lize

Svěrkoš věří, že Baníku Ostrava vystřílí na jaře záchranu v lize © fcb.cz - Zkušení hráči Martin Lukeš a Václav Svěrkoš (Baník Ostrava)

1

Líbilo se

28.12. - Fotbalový útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš věří, že svému týmu vystřílí na jaře záchranu v první lize. V rozhovoru na internetových stránkách ostravského klubu ale přiznal, že očekával po svém návratu ze zahraničního angažmá lepší výkony svého mužstva, Baník totiž přezimuje na 14. místě.

Myslel jsem, že to bude trošku lepší. Jak co se týče umístění, tak herního pojetí. Předpokládal jsem, že i já budu mít na kontě víc branek a že se budu prosazovat lépe. Je to jiné, ale pořád věřím, že na jaře to celkově půjde nahoru,“ sesumíroval podzimní část sezony osmadvacetiletý útočník.

Ten se v této sezoně trefil v Gambrinus lize do sítí soupeřů třikrát, ale je i tak nejlepším střelcem svého týmu. „Osobně jako největší problém vidím naše výsledky v domácím prostředí. Ta bilance se sedmi prohrami je opravdu tristní a to je největší minus našeho podzimu. Pokud s tím něco neuděláme, horko těžko se budeme zachraňovat,“ uvědomil si Svěrkoš.

Velké naděje vkládá do zimní přestávky. „Může nám to jedině pomoct. Cíl je jasný, zachránit se. Víme ale, že nás nečeká nic lehkého. Na jaro se musíme pořádně připravit a hlavně začít zvládat domácí zápasy, i když soupeři, kteří přijedou, nebudou z nejlehčích,“ dodal.

Výkony zatím táhne dolů stres, nutnost bodovat a neustálé balancování na hraně sestupu. „Chybí nám větší klid. Přesto si myslím, že hra se postupně zlepšovala. I v posledním utkání s Olomoucí se na to podle mě v prvním poločase dalo dívat, měli jsme tam pár pěkných akcí a kdyby Palo Poliaček proměnil tutovku, zase by to vypadalo jinak. Dát gól a jít do vedení, které by nás více uklidnilo, to nám doma strašně moc chybělo,“ tvrdil Svěrkoš, který věří, že se tým na jaře zvedne.

Čím dřív se zachráníme, tím by to bylo lepší. Byl by větší klid, a bylo by to i fotbalovější. Pamatuji si ještě z dřívějšího působení v Baníku, že jsme byli druzí nebo třetí, a proti týmům ze spodku jsme se kolikrát taky nemohli prosadit a skončilo to třeba bez gólů. Když se hraje o záchranu, tak to nikdy není hezké. Ale věřím, že na jaře se co nejrychleji odpoutáme od patnáctého místa a bude to lepší,“ zakončil Václav Svěrkoš.

Kam dál?

Petr Zikmund / mediafax.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
betinek - 28.12. Odpovědět

Baníček vítěz poháru! Svěrky, my víme, že nám to vystřílíš Smajlík 17

betinek

Jé konečně ses objevil. Smajlík 2

tulenzdukly
betinek - 29.12. Odpovědět

Škoda, že Ty jsi ještě nezmizel Smajlík 11

betinek

Škoda že ne ty. Smajlík 12

tulenzdukly
betinek - 02.01. Odpovědět

Blázne..

betinek

Pitomče....

tulenzdukly

A navíc vypadá jaoby sral. Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

tulenzdukly

Doufám že ne protože to jsou chudinky ještě větší než Barcelona.

tulenzdukly
mvv - 28.12. Odpovědět

Baník Ostrava!!! Vítěz poháru!!! BP!!!

mvv
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články