Zpět na » » Baník se dočkal: Jankulovski podepsal smlouvu do konce sezony

- Baník se dočkal: Jankulovski podepsal smlouvu do konce sezony

Baník se dočkal: Jankulovski podepsal smlouvu do konce sezony © fcb.cz - Marek Jankulovski

5

Líbilo se

10.10. - Obránce Marek Jankulovski se vrací do Baníku Ostrava. Se slezským klubem, který ho vychoval, podepsal smlouvu do konce sezony. Bývalý reprezentant má pomoci týmu zachránit se v nejvyšší soutěži.

Jankulovski tak splnil to, co před časem slíbil. Pokud mu zdravotní stav dovolí plné zatížení, stane se hráčem hráčem klubu, který mu pomohl k bohaté kariéře.

Jeho budoucí kariéra byla ohrožená poté, co si na jaře zranil v italské lize koleno a nakonec musel odpočívat téměř šest měsíců. Kvůli tomu jel nedávno do Itálie, aby mu doktoři sdělili verdikt. Ten byl pozitivní a bývalá reprezentační opora se definitivně rozhodla pro návrat do Baníku.

"Baník je pro mě srdeční záležitostí. Pokud jsem se měl vracet, tak jedině sem," řekl v jednom z rozhovorů Jankulovski. Potvrdil tím, že o přestupu do jiného českého klubu neuvažoval.

Zda již nastoupí v sobotním ligovém utkání proti Hradci Králové, není jisté. Není totiž ještě kondičně fit. "Po tolika měsících a takovém zranění není jednoduché se vrátit, těch šest měsíců mimo fotbal je cítit. Určitě jde teď v mém případě o zápasovou kondici. Tam je teprve ten přímý test v zápasech, zápasy mi chybí,“ uznal.

Na tiskové konferenci padla také otázka, zda bude hrávat v obraně či záloze. Na začátku kariéry hrával spíše v záloze, pak se přesnul do obrany. Nicméně do útočení ho to táhne pořád. "Já jsem se za kariéru naběhal docela dost a teď bych si docela rád zase zahrál víc vepředu a byl nebezpečný tam."

Marek Jankulovski je odchovancem ostravského Baníku, odkud v roce 2000 zamířil do Itálie. Nejprve nastupoval v Neapoli a poté přestoupil do slavného AC Milán, kde nakonec působil šest let. Stal se s ním vítězem Ligy mistrů. V českém národním týmu se stal oporou zadních řad, celkově odehrál 78 zápasů a vstřelil 11 gólů.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
nete - 12.10. Odpovědět

velmi zajímavé hokejové zápasy na dnes

http://cese.iprostor.cz/

nete
Milwr - 11.10. Odpovědět

Ale notak, nechci, aby Baník přeskočil Budějce Smajlík 3
Ne, rád uvidím nějakýho hvězdu v Česku, on se ani jinam než do Baníku moc nehodí... a je to docela zajímavej postup, z AC do Ostravy Smajlík 7

Milwr

Toje ale hráč pYči a né prodejná k....

Dacan-Macan

drz sa Janku Smajlík 17

rossoneri89

Ach jo.

tulenzdukly

Vitej zpatky v Banicku Smajlík 17

CypZeSeweru
Bagual - 10.10. Odpovědět

legenda...

Bagual
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články