Zpět na » » Mezi Baníkem a Spartou to jiskřilo, Svěrkoš viděl červenou už v prvním poločase

- Mezi Baníkem a Spartou to jiskřilo, Svěrkoš viděl červenou už v prvním poločase

Mezi Baníkem a Spartou to jiskřilo, Svěrkoš viděl červenou už v prvním poločase © fcb.cz - Václav Svěrkoš, Baník Ostrava

1

Líbilo se

20.09. - Zápasy mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha mají vždy speciální náboj. V pondělí se na Bazalech jiskřilo více než jindy a zápas provázely obrovské emoce. Útočník Baníku Václav Svěrkoš dostal červenou už v prvním poločase, dvakrát dostal žlutou za faul na Jozefa Hušbauera. Ten ještě před několika týdny působil v Ostravě.

Obě herní situace možná vyplynuly z atmosféry, která provázela Hušbauerův odchod z Baníku. Nezáleželo na tom, že zrovna do Sparty.

V srpnu byl po výměně trenéra v Ostravě, kdy Karla Marka nahradil Pavel Malura, Hušbauer z Baníku puštěn na přestup do Sparty. Tehdy jeho agent Ondrej Chovanec vypustil do éteru informaci, že pod trenérem Malurou nedostane šanci a problém byl na světě.

Malura se Hušbauera rád zbavil. „Je pravda, že jsem cítil, že budu dostávat méně šancí, ale chtěl jsem makat dál a taky jsem trénoval, abych se do sestavy dostal. Ale na druhou stranu se ozvaly jiné kluby a přestoupil jsem a nemusel to řešit,“ uznal Hušbauer.

Jinak prý ale záložník Bazaly neopouštěl ve zlém. „To si nemyslím, neměl jsem s nikým problém. To spíš to novináři vyhecovali jak při mém odchodu, tak teď před vzájemným zápasem,“ vysvětlil.

K faulům Svěrkoše pak přidal: „Viděli jste sami, že ty zákroky od Venci Svěrkoše byly úplně zbytečné. Po odehrání balonu do mě šel loktem. Nikdy jsme spolu nehráli, nikdy jsem mu nic neudělal, tak nevím proč. Nevím, jestli to bylo osobní, myslím, že domácí šli do všech, ale schytal jsem to já.“

Jestli byly oba zákroky na žlutou kartu, nechtěl Hušbauer posuzovat. „To záleží na rozhodčím. Nebyly to nějaké zákroky na jasnou červenou kartu. Ale rozhodčí to moc dobře viděl, v obou případech tam byl kontakt, a jak říkám, posouzení je na rozhodčím,“ doplnil záložník Sparty. Se Svěrkošem si po jeho vyloučení měl co říct. „Byly tam nějaké vyhrocené řeči, ale to bych nechal na hřišti,“ doplnil.

Svěrkoš hodnotil oba zákroky zcela jinak. „Při první žluté kartě tam ke kontaktu došlo, běžel jsem kolem něho a otřel jsem se o něj rukou nebo ramenem. Nevím, jestli to bylo na žlutou kartu. Asi ano, ale jestli jsem ji dostal já, tak ji měl dostat i Kweuke, který udělal Markovi to samé,“ poukázal na podobné zákroky ostravský útočník.

„Ve druhém případě nebylo vůbec nic, běžel jsem kolem něho a nedotkl jsem se ho. Díval jsem se na to v šatně v televizi a ta to potvrdila. Proto k tomu taky nechci moc říkat, abych nedostal vyšší trest. I tak bohužel budu stát jeden zápas neoprávněně. Víc snad dostat nemůžu, protože není za co,“ doplnil.

Na adresu Hušbauera Svěrkoš dodal: „Nevím, proč to dělal, jestli měl nějaké pokyny padat a ležet, to se musíte zeptat jeho. Nijak jsem se na něho nepřipravoval, soustředil jsem se na svůj vlastní výkon.“ Na otázku, jaký měli s Hušbauerem vztah před jeho odchodem z Baníku, Svěrkoš jasně odsekl: „Žádný!“

Nakonec tedy mohl být mnohem spokojenější sparťan Hušbauer. „Vyhráli jsme 2:0, takže velká spokojenost, i když to mohlo být větším rozdílem,“ hodnotil zápas Hušbauer. „Ve druhém poločase se Baník snažil i v deseti. Když hrál na brejky, tak byl nebezpečný. Možná si ten bod zasloužil, ale my jsme byli gólově úspěšnější,“ ukončil.

„Na ten zápas jsem se těšil jako všichni, bohužel jsem nedohrál ani poločas. Mrzí mě i inkasovaný gól, který padl po mojí ztrátě míče, ale myslím, že to byl faul na mě a rozhodčí to tak bohužel neposoudil,“ uvedl k začátku duelu Svěrkoš.

„Ale i tak jsme měli na to, abychom minimálně vyrovnali. I v deseti. A nebyli jsme asi sami, kdo to cítil. Někdo se možná bál, že třeba vyrovnáme,“ uvedl mnohoznačně. „Mrzí mě, že jsem Baníku nemohl pomoct na hřišti, tam bych byl platnější, ale to se asi vědělo, proto to tak dopadlo,“ doplnil exreprezentační útočník.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Husbauer je uplakanek!!! Ac Sverky byl premotivovany na vylouceni to nebylo!! Verim tomu, ze kdyby tohle udelal nejaky hrac Sparty, tak ho nevylouci...ale to je klasika nasi ligy...
Banicek Smajlík 17 Smajlík 17

CypZeSeweru

a je to zase tady fňuk fňuk fňuk Smajlík 13 Smajlík 13 Svěrkoš měl bejt vyloučenej už za ten 1. loket Smajlík 8

Ericsson

Sorry synku ale Husbauer je mamincin mazanek a uplakanek...valel se po zemi v Baniku a valet se bude porad!!!

CypZeSeweru

to se určitě naučil v Baníku Smajlík 2 ne je jasný že ten 2. zákrok přihrál hold je to takovej typ, tak co naděláš Smajlík 10

Ericsson
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články