Zpět na » » Jankulovski svolal na pátek tiskovou konferenci. Bude další posilou Baníku?

- Jankulovski svolal na pátek tiskovou konferenci. Bude další posilou Baníku?

Jankulovski svolal na pátek tiskovou konferenci. Bude další posilou Baníku? © goal.com - Marek Jankulovski

3

Líbilo se

18.08. - Bývalý reprezentační obránce Marek Jankulovski svolal na páteční den oficiální tiskovou konferenci. Kvůli čemu ji svolal, se zatím pouze spekuluje. Hovoří se o jeho návratu do Baníku či finanční výpomoci slezskému klubu.

Úspěšní baníkovci bijí na poplach. Tým nezískal ve třech kolech jediný bod, přitom hrál dva zápasy doma. Navíc fanoušky děsí skóre 4:11.

Útočník Václav Svěrkoš už podepsal pětiletou smlouvu a začne týmu pomáhat na hřišti. Na pátek pak svolal tiskovou konferenci Marek Jankulovski, na které nejspíš odhalí své další kroky.

O Jankulovského návratu do Baníku se mluví už dlouho, nejméně rok a půl. Odchovanec ostravského klubu se nikdy netajil tím, že by rád ukončil kariéru právě na Bazalech. Ovšem do konce minulé sezony měl smlouvu s AC Milán, a přestože už celý rok téměř nenastupoval, z takového velkoklubu se dobrovolně před vypršením kontraktu neodchází.

Jeho případný návrat do Baníku komplikuje zranění kolene a také nelichotivá situace klubu, nečitelnost kroků jeho vedení a nepříznivý přístup veřejnosti. Také proto nejspíš bývalý úspěšný český reprezentant Jankulovski po domluvě s Baníkem Ostrava svolal na páteční 14. hodinu tiskovou konferenci.

„Možná v těžké chvíli podpoří Baník tak, jako to udělal Václav Svěrkoš svým podpisem pětileté smlouvy. Oba hráči jsou kamarádi majitele Petery a ten je teď pod takovou palbou odborné veřejnosti i fanoušků, že záchranu potřebuje,“ myslí si zdroj agentury Mediafax, který na Bazalech v minulosti pracoval a v zákulisí klubu se dobře vyzná.

„Myslím, že Jankulovski neřekne, že končí kariéru a v budoucnu třeba bude v klubu pracovat. Spíše se domnívám, že se bude snažit veřejnost uklidnit tím, že řekne, že zatím hrát nemůže, ale že až bude zdravý, tak bude nastupovat za Baník,“ myslí si zdroj agentury Mediafax.

„Majitel Petera teď takové vyjádření potřebuje jako sůl. Zvláště poté, co podporu Baníku odmítl podnikatel Světlík a finanční situace klubu je kritická, což ovšem vedení nepřizná,“ přidává dobře informovaný zdroj.

Jankulovski by navíc spolu se Svěrkošem a hokejistou Pavlem Kubinou mohl být iniciátorem odkoupení Baníku od současného majitele Petery.

„Slyšel jsem, že Svěrkoš nejen že podepsal smlouvu s Baníkem, ale také Peterovi půjčil sedm milionů korun a to by mohla být první splátka pro odkoupení majoritního balíku akcií. Možná by to bylo jen na oko, protože zmínění sportovci jsou s Peterou zadobře a chtějí jen tímto krokem pro eventuální investory (Světlík či někdo další) zajistit Baníku větší čistotu,“ myslí si člověk blízký dění v Baníku Ostrava.

Jan Světlík, majitel, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Vítkovice Machinery Group, který je považován za nejbohatšího muže Ostravska, v pondělí na oficiální tiskové konferenci oznámil, že do Baníku sponzorsky nevstoupí. Nepřímo pak naznačil, že vedení klubu působí nedůvěryhodně.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ceme - 20.08. Odpovědět

fantastické zápasy

http://gase.iprostor.cz/

ceme

vrat se prosím!!!!!!!!!!!

mattbenc
Recoba - 18.08. Odpovědět

Smajlík 2

Recoba
Zizou91 - 18.08. Odpovědět

^^

Zizou91
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články