Zpět na » » Plzeň vyhrála také Superpohár, Boleslav zdolala na penalty

- Plzeň vyhrála také Superpohár, Boleslav zdolala na penalty

Plzeň vyhrála také Superpohár, Boleslav zdolala na penalty © fcviktoria.cz - Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav

1

22.07. - REVIEW Plzeň pokračuje v úvodu sezóny ve své spanilé jízdě a i se značně upravenou sestavou dokázala zvítězit v českém Superpoháru nad Mladou Boleslaví. Utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně 1:1 a Plzeň zvítězila na penalty. Tu vítěznou vstřelil Jakub Hora.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 4:3 na penalty, 1:1, (0:1)

Branky: 84. Hora - 35. Táborský (pen.), vítězná penalta Hora

Úvod utkání provázelo mnoho nepřesností a mírně aktivnější byla Plzeň. V 6. minutě vyslal první střelu na branku David Limberský, ale gólmana Millera výrazněji neohrozil. O pár minut později na druhé straně vypálil ze střední vzdálenosti Lukáš Opiela, ale také Daněk byl na svém místě.

První poločas byl plný hluchých pasáží a ta nejdelší byla utnuta až prvním gólem. Ve 35. minutě byl v pokutovém území Plzně po standardní situaci sražen Rolko a Boleslav zahrávala pokutový kop. Ten si vzal na starosti Ivo Táborský a s přehledem poslal Daňka na druhou stranu - 0:1.

O chvilku později se mohla kopat penalta i na druhé straně. Po střele Trappa zahrál v pokutovém území jeden z obránců Boleslavi rukou, ale tentokrát to nechal pan rozhodčí Královec bez povšimnutí. V závěru poločasu ještě zkoušel štěstí z dálky Martin Fillo, ale jeho projektil minul branku Millera o veliký kus. Do kabin se tak šlo za vedení Boleslavi v poměru 0:1.

Druhý poločas se nesl v jediném duchu. Plzeň se snažila vyrovnat a zatažená Boleslav bránila jednobrankový náskok. Díky tomuto faktu se Plzeň příliš nedostávala do pokutového území Boleslavi. Ojedinělou střelu vyslal v 62. minutě po skvělém úniku a přihrávce od Filla, ale jeho střele ze záklonu chyběla přesnost.

Na druhé straně se k výjimečné střele v druhém poločase dostal Václav Procházka, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Ze standardní situace Boleslavi ohrozil branku Plzně Neuvirt, ale Daněk jeho hlavičku efektně vyrazil na roh.

Plzeň se stále více dostávala do blízkosti gólmana Millera a po jedné skrumáži zkoušel štěstí střelou z pokutového území střídající Petr Jiráček. Jeho pokus letěl těsně nad. Plzeňský tlak vyústil nakonec ve vyrovnávací gól, který přišel v 84. minutě. Jiráček poslal před branku přesný přízemní centr na Jakuba Horu, který neměl problém zasunout balón do prázdné branky - 1:1.

Penalty

FC Viktoria Plzeň: Ďuriš - dal, Fillo - nedal, Kolář - dal, Darida - dal, Hora - dal
FK Mladá Boleslav: Řezníček - dal, Kúdela - dal, Wojnar - nedal, Štohanzl - nedal

Sestavy
FC Viktoria Plzeň: Daněk - Brezinský, Čišovský (46. Jiráček), Ševinský, Limberský (46. Rajtoral) - Ďuriš, Trapp, Darida, Krmenčík (65. Kolář), Fillo - Hora
FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Neuwirth, Kúdela - Opiela (90. Wojnar), Šírl, Procházka, - Kulič (67. Štohanzl), Chramosta, Táborský (86. Řezníček)

Rozhodčí: Královec - Mencl, Košec